Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

15 Bin Konut Doğalgazla Buluşuyor!

15 Bin Konut Doğalgazla Buluşuyor!
Eklenme Tarihi : 09 Ağustos 2017, 11:03
Akmercan Doğal Gaz Bölge Müdürü Abdurrahman Tuncer, '15 bin konut ve kurum binasının bu yıl içinde doğal gaza kavuşacak' dedi.

Mehmet ÇELİK – Mardinsöz Akmercan Mardin Doğal Gaz Dağıtım Şirketi Bölge Müdürü Abdurrahman Tuncer,  Artuklu ilçesine bağlı Yenişehir, 13 Mart ve Yalım Mahallelerinde doğalgaz altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Son zamanlarda halk arasında kulaktan kulağa dolaşan aslı olmayan haberlerin duyumunu aldıklarını ifade eden Tuncer, vatandaşı doğru bilgilendirme gereği duyduklarını bildirdi.


Akmercan Mardin Doğal  Gaz Dağıtım şirketi tarafından yapılan yazılı açıklamada “Akmercan Mardin Doğal Gaz Dağıtım Şirketimiz 20 Mart 2014 tarihinde EPDK dan doğal gaz dağıtım lisansını almış ve 2014 yılı içerisinde Artuklu Ve Kızıltepe Doğal Gaz Tatbikat Projelerinin yapımını tamamlamıştır. yine 2014 yılında şehri besleyecek rm/a istasyonunun yapımına başlanmış ve 2015 yılında Botaş kabulü yapılarak istasyona doğal gaz verilmiştir. 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapımı tamamlanacak olan yatırımlarla birlikte toplam 100 km doğal gaz dağıtım hattı yatırımı tamamlanmış olacaktır.” denildi.


KIZILTEPE VE ARTUKLU´DA 5 MAHALLEYE DOĞALGAZ


Açıklamada “2016 yıl sonuna kadar yapılan yatırımlarla Kızıltepe İlçesi Aşiti Mahallesi ve Artuklu İlçesi İstasyon Mahallesine doğal gaz verilmiştir. 2017 yılı içerisinde yaptığımız ve yapmaya devam edilen yatırımlar ile Artuklu İlçesi, Yenişehir, 13 Mart Mart ve Yalım Mahallesi doğalgaza kavuşacak ve 2017 yıl sonunda toplam 15.000 konut, okul ve kamu binalarına doğal gaz verilmiş olacaktır.” ifadelerine yer verildi.


BELEDİYE VE KARAYOLLARI ÇALIŞMALARI ENGEL DEĞİL


Bazı çevrelerin şehre doğal gaz verilmesinden rahatsızlık duyduğuna vurgu yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın temiz, çevreci ve ekonomik bir yakıt olan doğalgaza olan ilgisinden rahatsız olan bazı kişilerin, battı çıktı yol kavşak projeleri nedeni ile doğalgaz yatırımlarının durduğu ve bu kış doğalgaz kullanılamayacağı gibi asılsız söylentiler ile insanlarımızı yanlış yönlendirilmeye çalıştığı duyumları Mardinli  vatandaşlarımız tarafından tarafımıza çokça sorulmaktadır. bu konuya açıklık getirmek isteriz.


Akmercan Mardin Doğalgaz olarak 2017 yılı ağustos ayı sonunda Yenişehir Mahallesine, Ekim ayı içerisinde de 13 Mart ve Yalım Mahallelerine doğalgaz vereceğiz. Bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız doğal gaz abonelik işlemlerini yaptıkları takdirde bu kış doğal gaz kullanarak, ekonomik ve konforlu bir enerji kaynağına kavuşmuş olacaklardır. Abonelik işlemleri Akmercan Mardin Doğal Gaz Bölge Müdürlüğü müşteri hizmetleri birimimizde yapılmaktadır.” denildi.

Bu haber 620 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar