Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Mardin'de Gençlik Merkezi Projesi!

Mardin'de Gençlik Merkezi Projesi!
Eklenme Tarihi : 27 Temmuz 2017, 19:19
Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından DİKA Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında sundukları 'Mardin Yenilikçi Gençlik Merkezi' projesi imzalandı.

DİKA Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından DİKA’ya sunulan “Mardin Yenilikçi Gençlik Merkezi” projesi başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı.


Projenin hayata geçirilmesi için Ajans Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ile Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin tarafından proje sözleşmesi imzalandı.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ yaptığı açıklamada “Projenin amacı Mardin’de gençlerin yenilikçi fikirlerini geliştirebilecekleri bir ortam sağlanması için proje geliştirilmiştir. Proje fikrinin Mardin koşullarına uygun olacak şekilde bir projeye dönüştürülmesi, Ajansımızın Mardin Yatırım Destek Ofisi ile Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilmiştir. Proje daha büyük çapta bir inovasyon kuluçka merkezi veya İş Geliştirme Merkezine (İŞGEM) altyapı oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Mardin’in Artuklu Merkez İlçesinde yapımı tamamlanan sosyal ve kültürel olanaklar açısından tam donanımlı olan gençlik merkezinin yenilikçi genç bireylere hitap etmesi sağlanacaktır. Böylece Mardin’de gençlere yönelik olarak yenilikçi proje fikirlerinin deneyimlendiği bir inovasyon merkezi kurulması hedeflenmektedir” dedi.

Projenin kapsamı Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yeni hizmet binasında bulunan gençlik merkezi modüllerine (Bilgisayar, Satranç, Spor, Kültürel Faaliyetler, Kafeterya, Müzik, Resim vb. eğitimler) ilave olacak şekilde yenilik ve inovasyona yönelik modüllerin (3D Tasarım, Robotik Deney Setleri, İnovatif Gereçler, Elektronik Bilişim Aletleri vb.) eklenmesini içermektedir.

Projenin Ağustos - Eylül döneminde uygulamaya geçirilmesi ve Ekim ayı içerinde merkezde oluşturulacak modülün faaliyetlerine başlaması hedeflenmektedir.Bu haber 426 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar