Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Mardin'de Hayvan Hastanesi Kurulacak

Mardin'de Hayvan Hastanesi Kurulacak
Eklenme Tarihi : 11 Temmuz 2017, 11:32
Mardin Büyükşehir Belediyesi hayvan dostu projeler ile dikkat çekiyor.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman kentte hayvan dostu projelere devam ettiklerini anlatırken, “Tam teşekküllü hayvan hastanesi yapımına başlayacağız ve hayvanlara cerrahi müdahalelerde bulunacağız” dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi hayvan dostu projeler ile dikkat çekiyor. Kısa bir zaman içinde alt yapıdan üst yapıya, sosyal sorumluluk projelerinden sanatsal ve kültürel projeler ile beğeni kazanan Belediye, hayvanlar için de önemli çalışmalara imza atıyor. Hayvan barınağında yapılan çalışmalar ile halkın takdirini kazanan Belediye Hayvan Hastanesini de hayata geçiriyor. İhalesi yapılan çalışmayla 170 metrekare alanda ameliyat yapılabilecek tüm araç ve gereçlerin yanı sıra ultrason ve röntgen makineleri gibi ekipmanlar da olacak.


HAYVAN DOSTU ÇALIŞMALAR


Konu hakkında bilgi veren Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman hayvan dostu çalışmalara önem verdiklerini söyledi. Yaman şunları söyledi: “İlimizin her yönüyle en iyi yerlerde olmasını istiyoruz. Bu kentte yaşayan çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar ve engelliler yapacağımız projeler ile yaşadıkları yerden mutlu olacaklar. Mardin çalışmalarımızla yediden yetmişe herkesin takdirini gören bir şehir olacak. Öte yandan hayvanlar için de önemli çalışmalarımız söz konusudur. Hayvan barınağımız örnek çalışmalara imza atmaktadır. Bunun yanı sıra çevreci beslenme odaklarıyla da hayvanların sıcak yaz aylarında rahatlamasını hedefledik. Şimdi yeni bir projemizi daha hayata geçiriyoruz”


AMELİYATLARA İMKAN TANIYACAK


Hayvan Tedavi Merkezi’nin de bu düşünceyle hayata geçtiğinin altını çizen Yaman, “hayvan barınağında sokak hayvanlarının tedavisini yanı sıra vatandaşlarımızın evlerinde besledikleri hayvanlar ile ilgili de çalışmalar yapılmaktadır. Bizler bu noktada hayvanların ameliyatlarının da personelimizde yapılmasını istedik. Bu nedenle içinde tüm ekipmanların olacağı ve ameliyatların yapılabileceği hayvan tedavi merkezi hayata geçiyor. Bu çalışma belediyeler anlamında ender yapılan bir çalışmadır” hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Bu haber 447 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar