Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Vali Amcalarından Çocuklara Tatil Hediyesi!

Vali Amcalarından Çocuklara Tatil Hediyesi!
Eklenme Tarihi : 24 Haziran 2017, 19:22
Okulların kapanmasıyla çocukların güzel bir yaz mevsimi geçirmesini planlayan Mardin Büyükşehir Belediyesi okullarda kurduğu havuzlar ile çocukların yüzme öğrenmelerini katkı sağlıyor.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Öğrencilerimizin mutlu bir tatil geçirmeleri için çalışmalarımızı tamamladık” dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin ve çocukların güzel bir tatil geçirmeleri için çalışmalarını tamamladı. Açılan yaz spor okulları Bilgi evi ve konservatuvar kurslarının yanı sıra, çocukların su sporlarına ilgi duyması için portatif havuzlar kuruldu. Portatif havuzlarda  eğitmenler Yaz boyunca çocukların yüzme öğrenmelerini sağlayacak.


ÇOCUKLARIMIZ MUTLU OLSUNLAR


“Çocuklarımızın mutlu olmaları hedefiyle Yaz mevsiminde de güzel çalışmalar yapıyoruz” ifadesini kullanan. Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Okulların kapanmasıyla birlikte çocuklarımızın güzel bir tatil geçirmeleri için Belediye olarak planlamalarımızı yaptık. Özellikle öğrencilerimizin gelişimine olumlu katkı sağlayacak etkinliklerin olmasını istedik. Bu kapsamda bilgi evimizden, yaz spor okullarında ve konservatuvarımızda kursları başlattık. Diğer yandan öğrencilerimizin havuzlara kolaylıkla gitmesini sağlayacak çalışmaları da hazırladık” dedi.  


KALİTELİ ZAMAN GEÇİRECEKLER


Kurdukları portatif havuzların çocukların kaliteli zaman geçirmelerini sağlayacağını anlatan Yaman, “Havuzlarımızı kent merkezinde iki okulda, Yeşilli ilçemizde bir okulda Mazıdağı ilçemizde bir okulda, Derik ilçemizde bir okulda, Midyat ilçemizde olmak üzere kurduk. Ayrıca Artuklu ilçemiz sınırları içinde kırsal üç mahallemizde de çalışmayı yapmayı planlıyoruz. Projemiz aynı zamanda ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesinin de bir parçasıdır. Havuzlarımızda 3 eğitmenimiz çocuklarımıza katkı sağlayacak. 2 ay içinde öğrencilerimiz yüzmeyi öğrenecekler. Diğer yandan su sporları hakkında da bilgi sahibi olacaklar” diyerek sözlerine son verdi.Bu haber 543 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar