Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Muhtaç Ailelere 6 Milyon TL'lik Yardım!

Muhtaç Ailelere 6 Milyon TL'lik Yardım!
Eklenme Tarihi : 21 Haziran 2017, 13:00
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, il genelinde muhtaç ailelere 6 milyon lira değerinde gıda ve ihtiyaç maddeleri dağıtıldığını söyledi.

Mehmet ÇELİK – MARDİN Mardin’de Ramazan dolayısıyla Valilik ve Büyükşehir Belediye ekipleri mahallelerde yardıma muhtaç ailelere  gıda ve ihtiyaç yardımı yapmak için seferber oldu. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ile eşi Avukat Gülseren Yaman ve birim amirlerinin gözetiminde yardıma muhtaç ailelere yardım paketleri ulaştırılıyor.


Mahalle Muhtarlarının bildirdikleri yardıma muhtaç ailelerin yanı sıra “Gönül Elçileri” grubunun tespit ettiği yardıma muhtaç kişi ve ailelere yardım paketleri veriliyor. Vali Mustafa Yaman, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, ilçe kaymakamları ve ilçe belediyelerinin yardıma muhtaç ailelere toplam 6 milyon liralık yardım yaptıklarını söyledi. Vali Yaman “ Mahalle muhtarlarının mahallelerinde tespit ettikleri dar gelirlilere, Gönül Elçileri ekibinin belirlediği yardıma muhtaç kişi ve ailelere, Valilik ve Belediyeye yardım talebinde bulunan kişi ve alilere karşı duyarlı davrandık. Hazırlanan yardım paketleri  vatandaşlarımızı rencide etmeden evlerine teslim ediyoruz. İl genelinde 6 milyon liralık gıda ve ihtiyaç yardımı yaptık” dedi.


İFTAR HAYIRSEVERLERDEN


Her gün yaklaşık 3 bin kişiye iftar yemeği verildiğini ifade eden Vali Yaman, iftar yemeği sponsorluğunu hayırsever işadamlarının üstlendiğini, valilik, belediye ve kaymakamlıkların ise kuru gıda ve farklı ihtiyaç yardımı yaptıklarını söyledi.


Vali Yaman “İftarı yemek sponsorluğunu işadamlarımız üstlendi. Her gün bir işadamı ve hayırsever 3 bin kişiye iftar veriyor. Valilik, Belediye ve Kaymakamlıklar  vatandaşlara gıda paketleri yardımı yapıyoruz. Yardımları arkadaşlarımız genelde geceleri dağıtıyorlar. Yardımları yaparken vatandaşımızı rencide etmeden, kimsenin haberi olmadan dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Belediyelerin paraları vatandaşa yardım ve hizmet olarak gidiyor. İftar yemeği sponsorluğunu üstlenen işadamlarına teşekkür ediyorum” dedi.Bu haber 338 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar