Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de Konservatuvara Yoğun İlgi!

Mardin'de Konservatuvara Yoğun İlgi!
Eklenme Tarihi : 21 Haziran 2017, 12:57
Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı açılmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen yoğun talep alıyor.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, konservatuvara olan ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.


Mardin Büyükşehri Belediyesi’nin kısa süre önce açtığı konservatuvar çalışmalarına devam ediyor. Verdiği eğitimlerle kentin sanattaki geleceğini sağlam temeller üzerine atma görevini üstlenen konservatuvarda, halk müziği, halk dansları, çocuk korosu, sinema, ve enstrüman kursları düzenleniyor. Ayrıca üniversitelerin konservatuvar bölümlerine hazırlanan öğrencilere de hazırlık dersi veriliyor.   Sanatın birçok dalının eğitimlerinin verildiği konservatuvara ise vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Bu kapsamda 800 civarında kayıt alındı. 


SANAT EN İYİ YERLERE GELECEK


Kentin sanatta en iyi yerlere gelmesini istediklerine dikkat çeken  Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Mardin birçok konuda potansiyeli olan bir şehirdir. İlimiz tarihin ve kültürün kalbinin attığı şehirler arasında yerini almıştır. Biz, şehrimizin sanatta da en iyi noktalarda olmasını istiyoruz. Bunun içinde Mardin’in saklı kalan sanat potansiyelinin ortaya çıkması adına çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalardan birisi ise Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarıdır” dedi.


İLGİDEN MEMNUNUZ


Konservatuvara olan ilginin sevindirici olduğunun altını çizen Yaman, “Konservatuvarımızı kısa süre önce açmamıza rağmen hemşehrilerimizin yoğun ilgisi ile karşılaştık. Sanatın farklı dallarının öğretildiği konservatuvarımıza 800 kursiyer müracaat etti. Bu sayı hergün giderek artmaktadır. Ayrıca üniversitelerin konservatuvarlarına hazırlanan öğrencilerimizi için verdiğimiz derslerle de fayda sağlamaktayız. İnanıyoruz ki burada elde ettiğimiz başarı ilimizin sanat geleceğinin şekillenmesine vesile olacaktır” diyerek sözlerine son verdi. 

Bu haber 425 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar