Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Yüksek Lisans ve Doktora Alımları Başladı

Yüksek Lisans ve Doktora Alımları Başladı
Eklenme Tarihi : 20 Haziran 2017, 13:49
Mardin Artuklu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 2017–2018 Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Tezli, Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri alımına başlanacak.

Tarih, Felsefe, Felsefe ve Din Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Temel İslam Bilimleri, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Eğitim Yönetimi anabilim dallarını kapsayan ve öğrencilerin akademik kariyerindeki basamaklardan birisi olan Tezli, Tezsiz Yüksek Lisans ve doktora programlarına başvuruların 13-27 Haziran 2017 tarihleri arasında https://obs.artuklu.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx adresinden online yapılabileceği bildirildi.


Gelişmişliğin ve donanımlı bir şekilde dünyaya entegre olmanın temel taşıyıcı unsurunun eğitim olduğunu belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça nitelikli elemanların varlığı için nitelikli eğitimlere ihtiyaç olduğunu ifade etti.


Rektör Ağırakça, güçlü bir akademik kadroyla Mardin Artuklu Üniversitesinin, akademik kariyerini geliştirmek, mesleki konuda derin bilgi kazanarak ve mevcut bilginin uygulamada nasıl kullanılacağını öğrenip akademik kariyer yapmak isteyenlere yönelik 10’a aşkın yüksek lisans eğitim programlarının sunulduğunu söyledi.


Üniversitenin web sayfasında yayınlanan ve 2017–2018 Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Tezli, Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora programlarına başvuracak öğrenciler için başvuru koşullarının yer aldığı ilanda ALES puanı, Lisans mezuniyet not ortalaması, Yabancı dil puanı, Mülakat sınav puanı, Yüksek Lisans mezuniyet not ortalaması üzerinden sonuçların değerlendirileceği bilgisi yer alıyor.


Şahsen ya da postayla başvuruların kabul edilmeyeceğinin belirtildiği açıklamada 13-27 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacak başvuruların ardından Yazılı/mülakat sınavı 03-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu haber 595 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar