Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Başkan Vekili Yaman'dan Otopark Müjdesi!

Başkan Vekili Yaman'dan Otopark Müjdesi!
Eklenme Tarihi : 17 Haziran 2017, 12:48
Kentte gelişimi ve değişimi hedefleyen Mardin Büyükşehir Belediyesi Katlı Otopark ve Sosyal Yaşam Alanı Projesi'ne start veriyor.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Hemşehrilerimizin otopark sıkıntısını azaltacağız ve gençlerimizi sosyal yaşam alanlarına kavuşmasını sağlayacağız” ifadesini kullandı.


Mardin Büyükşehir Belediyesi  kentte yaşayanların sıkıntılarına ve beklentilerine cevap veren bir yapıda projelerine devam ediyor. Ortak aklın inşasıyla şehrin sorunlarını bitirmek isteyen Belediye katlı otopark ve sosyal yaşam alanı için ilk kazmayı vuracak. Bu bağlamda Ravza Caddesi’nde 100 araçlık otopark kısa sürede bitirilecek. Diğer yandan otoparkın üstüne yapılacak sosyal yaşam alanlarıyla vatandaşların spor  yapmalarına ve vakitlerini güzel geçirmelerine fırsat tanıyacak.


SORUNLARI BİLİYORUZ


“Sizin İçin Çalışıyoruz” sloganıyla Mardin’e güzellikler katmak için uğraş verdiklerine değinen Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa  Yaman, “Kentimizin sorunlarını biliyor ve bu bilinçle durmaksızın çalışıyoruz. Amacımız kentimizin her yönüyle mutlu olmasıdır. Devletimizin ve hükümetimizin bize yerel yönetim görevi vermesinin ardından ilimizin beklentilerine cevap vermek için hemen sahaya indik. Sorunları vatandaşlarımızdan da dinledik. Çıkardığımız yol haritasıyla Belediyemizin 600 milyon TL’lik bütçesinin her kuruşunu proje olarak hemşehrilerimize yansıtacağız. Bu çalışmalardan birisi de otopark ve sosyal yaşam alanlarıyla ilgili” dedi.


KATLI OTOPARK RAHATLATACAK


Kent merkezinde otopark ile ilgili sıkıntıların olduğunu dile getiren Yaman, “İlimizde araç sayısının günden güne artması hasebiyle otopark ihtiyacı doğmuştur. Maalesef kentimizde bu konuda eksiklikler söz konusudur. Belediye olarak bu ihtiyaca cevap vermek için hemen harekete geçtik. Ravza Caddesi’nde yapacağımız 100 araçlık otopark beklentilere cevap verecek. Ayrıca katlı otoparkımızın üstüne inşa edeceğimiz sosyal yaşam alanlarıyla hemşehrilerimiz mutlu olacak. Burada spor aktivitelerini yanı sıra çocuklarımızın ve ailelerinin mutlu olabileceği çalışmalar olacak” dedi. 

Bu haber 1310 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar