Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Mardin Kocaeli Kardeşlik Köprüsü Büyüyor

Mardin Kocaeli Kardeşlik Köprüsü Büyüyor
Eklenme Tarihi : 17 Haziran 2017, 12:42
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sağlanan kardeşlik neticesinde Mardin halkının kazandığını kaydetti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasında sağlanan dayanışma giderek büyüyor.


Kardeş olan iki belediyenin çalışmaları neticesinde birçok farklı proje Mardin’e kazandırıldı. Bunun yanı sıra gençlere yönelik kamplarla da şehirlerin birbirini tanımasına fırsat tanınıyor.  Son olarak kiralama bedelleri ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan 32 araç Mardin’de hizmet vermeye başladı. Buna göre araçlar Nusaybin, Dargeçit, Mzıdağı ve Derik ilçelerinde çalışmaya başladı.


İLLER ARASI DAYANIŞMA


İller arasında sağlanan kardeşlik ve dayanışmanın Mardin menfaatlerine yansıdığını aktaran Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizde güzel şeyler olmaya devam ediyor. Huzurun ve kardeşliğin hakim olduğu kentimiz şehircilik anlamında da gelişiyor. Belediye olarak tüm kaynaklarımızı ilimize proje olarak yansıtıyoruz. Ayrıca kardeşlik temelini attığımız ve günden güne bu durumu geliştirdiğimiz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile de örnek çalışmalara imza atıyoruz. Dayanışmanın en güzel örneğini sergileyen kardeş belediyemiz Mardin’de proje yatırımları yapmaktadır. Kent merkezi ve ilçelerimizde hayata geçen projeler vatandaşlarımızı mutlu etmektedir” dedi.


ARAÇLAR İLE GÜÇLENDİK


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne araç 32 adet araç kiralandığını dile getiren Yaman, “Kardeş belediyemiz tarafından özellikle ilçelerimizde örnek çalışmalar yapıldı. Bu yatırımlar ile Mardinli hemşehrlerimizin yüzü güldü. Şimdi ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından belediyemize kiralanan araçlar ile ilimize hizmet etmek için çalışmalarımız daha da hızlanacak. Belediyemize iş makineleri, cenaze aracı, arasöz ve çöp toplama araçları gibi araçlar dahil olmuştur. Bu araçların bir kısmı ilçe belediyelerimizde kullanılmak üzere dağıtılmıştır. Araçların kiralama bedelleri ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmıştır. Bizlerin daima yanında olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz” diye konuştu.


 

Bu haber 474 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar