Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Mardin'de Yol Sorunu Tarih Olacak!

Mardin'de Yol Sorunu Tarih Olacak!
Eklenme Tarihi : 10 Haziran 2017, 12:20
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, yol konusunda başlanan çalışmaların son hızıyla devam ettiğini açıkladı. Yaman, kırsal mahallelerin yol sorununun kalmayacağını vurguladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kırsal mahallelerin yol sorunun çözmek adına başlattığı çalışmaları başarı ile sürdürüyor. Kentte yol konusunda atılım yılı olarak belirlenen 2017 yılında ekipler birçok bölgede kaliteli yollar için çalışmalarına devam ediyor. Yaklaşık 750 kilometre bütümlü sıcak karışım ve asfalt sathi kaplama yol hedefine ise asfalt sezonu bitmeden ulaşılacak.


Atılım yılı


Yollarda atılım yılı olduğunun altın çizen Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, bu nedenle çalışmaları ciddiyetle sürdürdüklerini iletti.


Asfalt sezonunu başlatmalarının akabinde hemen sahaya indiklerini söyleyen Yaman, “İlimizde yollar konusunda büyük hedefler koyduğumuz bir yıl içindeyiz. Hemşehrilerimizin ilimizin her mahallesine kolayca ulaşabilmeleri ve bunu modern ve kaliteli yollar ile gerçekleştirmelerini istiyoruz. Kırsal mahallelerimizin beklentilerini bilen bir yapıda rekor rakamlarda yol çalışmasını sağlayacağız. Yaklaşık 750 kilometre yol çalışmamız birçok sorunu kökten bitirecek” dedi.


Hemşehrilerimize Teşekkür Ederiz


Yaman kısa bir zaman diliminde kırsal mahallelerin ve kent merkezinin yollar ile ilgili sorununun kalmayacağını belirtirken sözlerini şu cümleler ile sonlandırdı: “Kent merkezimizin ve kırsal bölgelerimizin tüm mahallelerinde yol ile ilgili sorunların bir daha konuşulmamasını istiyoruz. İlimiz merkezinde bitecek doğalgaz alt yapı çalışmalarından sonra bütün sokaklarımız ve mahallelerimizin yollarını örnek bir çalışma ile bitireceğiz. Bunun yanında kırsal mahallelerimizin yollarında da hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Bu süreçte bizlere anlayış gösteren tüm hemşehrilerimize de teşekkür ederiz”  

Bu haber 494 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar