Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Mardin'de Yeşil Seferberliği!

Mardin'de Yeşil Seferberliği!
Eklenme Tarihi : 10 Haziran 2017, 12:19
Yeşil bir kent için ağaçlandırma çalışmalarına önem verdiklerine değinen Mardin Vali/ Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, bu kapsamda dikilen fidanların tuttuğunu ve birimlerin bu konuda hassas davrandığın belirtti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kentin yeşil bir imaja kavuşması adına çalışmalara devam ediyor. Bu bağlamda şehrin dört bir yanında fidan dikiminin yanı sıra bitkilendirme ve çiçeklendirme çalışmaları sürüyor. Kendi fidanını ve kendi çiçeğini üreten Belediye yapılan fidan dikimlerini de hassasiyet ile takip ediyor. Eski Vahşi Çöplük Deponi alanında yapılan ağaçlandırma çalışmalarında olumlu meyveler alındı. Bölgede yaklaşık 2 ay önce dikilen fidanlar tuttu.


Ağaçlandırma çalışmalarını önemsiyoruz


Konu hakkında açıklama yapan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizin yemyeşil bir şehir olmasını önemsiyor ve çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi.


Yaman şunları kaydetti: “İlimizde değişim ve gelişim adına çalışıyoruz. Belediyemizin 600 milyon TL’lik bütçesinin her kuruşunu kentimize harcamak adına çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bu nedenle bütün birimlerimiz alanda fedakarca çalışmaktadır. İlimizde dikkate aldığımız çalışmalardan birisi de yeşil bir Mardin’i inşa etmektir. Bu nedenle ağaçlandırma ve çiçek dikimine önem vermekteyiz. Fidanlarımızı ve bitkilerimizi kendi tesisimizde üretmekteyiz”


Fidanlar tuttu


Dikilen fidanların takibini de yaptıklarına vurgu yapan Yaman, “Fidanlarımızın büyümesi ve gelecek nesillere ormanlık alanlar bırakılması için dikimlerimizin ardından takiplerimizi yapmaktayız. Bu noktada geçtiğimiz aylarda eski çöp deponi alanında yaptığımız 2 bin fidan tuttu. Yakın bir zamanda burada vatandaşlarımız piknik yapabilecekler. İlimizde bu noktada değişim için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.Bu haber 394 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Gündem Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar