Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Gönüllü İtfaiyeciler Sertifikalarını Aldı

Gönüllü İtfaiyeciler Sertifikalarını Aldı
Eklenme Tarihi : 08 Haziran 2017, 11:56
Türkiye'de ilk defa bir şehrin gönüllü itfaiyecileri ordusu oluşturdu.

Mütia AVUKA – MARDİN Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk defa gönüllü itfaiyeciler oluşturan Büyükşehir belediyesi  iki hafta eğitime tabi tutulan çoğu bayan olan gönüllü itfaiyecileri törenle sertifikalarını aldı.


Mardin Müftülüğü  Konferans Salonunda yapılan sertifika töreni Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, BŞB Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, BŞB İtfaiye Daire Başkanı  Hakan Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı katıldı.


Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hakan Erol, “İtfaiyecilik mesleğinin  kamuoyuna tanıtılması,yangın ve kurtarma konularında eğitim gönüllüler oluşturmak,yangın ve afetlerle mücadele halkımızın desteğini sağlamak için itfaiyecilik mesleğinin gerektirdiği  özveri ve sorumluluğa gönüllülük esası ile bağlanmış,görevini hiçbir  ayırım gözetmeksizin zamanında ve  eksiksiz  yerine getiren  gönüllü insanlar  topluluğu oluşturmak için göreve  geldiğimiz ilk günden itibaren sayın valimizin  de desteği ile ekip arkadaşlarımızla beraber çalışıyoruz.Etapta gönüllü itfaiyecilik  yönergemizi çıkardık ve buna bağlı olarak itfaiyemizdeki iş kur personelline ve gönüllü vatandaşlarımıza bir hafta torik ,bir hafta da uygulamalı eğitimler verdik. Bu eğitimler sonunda yapılan sınavda 60 kişi gönüllü itfaiyeci olmaya hak kazandı” dedi.


Erol, Mardin Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatı olarak tüm ilçelerimiz dahil  olmak üzere 32 araç ve 137 personelimizle  2016 yılında 5569 olaya,2017 yılı ilk 5 ayında ise 1080 olaya müdahale ettiklerini sözlerine ekledi.

Bu haber 478 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar