Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Büyükşehir'in Kadın Projeleri Takdir Topluyor!

Büyükşehir'in Kadın Projeleri Takdir Topluyor!
Eklenme Tarihi : 30 Mayıs 2017, 12:24
Kadına önem veren bir Belediyecilik anlayışı ile çalışmalar yaptıklarını aktaran Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, '6 ay gibi kısa bir zaman diliminde kadınlara yönelik özel çalışmalarla takdir topladık' dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı kentte kadınların kendilerini özel hissetmesi için projeler yapmaya devam ediyor. Bu bağlamda 6 ay sürede yapılan çalışmalar kadınların kendilerini daha özel hissetmesine neden oldu.  Açılan okuma yazma kurslarıyla 75 kadın okur yazar oldu. 30 kadın girişimcilik kurslarıyla sertifika sahibi olurken, kadınlar kendi işyerlerini açmaya başladı. İstihdam garantili kurslar ile 20 kadının farklı işyerlerinde istihdam edilmesi sağlandı. Ayrıca “Kadının Yanında Kadının Yerinde” isimli projeyle 10 mahallede 2 bin 500 kadına ulaşılarak sorunları dinlendi. İlçelerde ise kadın merkezlerinin açılması sağlandı. Kadın sorunlarının daha kolay çözülmesi için STK’lar ise tek çatı altında toplandı.


KADINLARIMIZIN MUTLU OLMASI HEDEFİYLE ÇALIŞIYORUZ


“İlimizde kadınlarımızın en iyi yerlerde olmasını istiyoruz” ifadesini kullanan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Belediye olarak ilimizde kadınlarımızın mutlu olması hedefiyle projeler yapmaktayız. ‘Kadının Yanında Kadının Yerinde’ sloganı ve projesiyle çıktığımız yolda kısa zamana büyük başarılar sığdırdık. Özellikle kadınlarımızın istihdama katılması ve ekonomik hayatta yer bulması adına çalışmalar yaptık. Ayrıca kadınlarımızın kente bakış açılarını öğrenmek ve sorunların bizzat dinlemek için 10 mahallede toplantılarımızı yaptık. Bu sayede kadına yönelik projelerde başarı sağladık” dedi.


KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR


Kadına yönelik şiddetin önlenmesinde de aktif çalıştıklarını dile getiren Yaman, “Kentimizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi adına da aktif bir çalışma yaptık. Özellikle şiddet mağduru bayanlara sosyal, psikolojik, hukuksal ve ekonomik anlamda destek sağladık. Bunun yanında kadına yönelik şiddetin önlenmesi için eğitim seminerleri yaptık. 08 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü de kadınlarımıza yaraşan bir şekilde kutladık. Kadınlarımıza düzenlediğimiz gezi programlarıyla farklı şehirleri tanımasını imkan tanıdık..  Bundan sonra da kadınlarımız için özel etkinlikler ile onların kendilerini özel hissetmesine devam edeceğiz” diye konuştu.Bu haber 416 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar