Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin Büyükşehir Konservatuarı Açıldı!

Mardin Büyükşehir Konservatuarı Açıldı!
Eklenme Tarihi : 26 Mayıs 2017, 11:50
Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'nın açılışı törenle yapıldı.

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman konservatuvara olan ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirtirken, “Kentimizin sanattaki geleceği bu tür projelerle emin ellerde olacak” dedi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın açılışı törenle yapıldı. Daha önce kurslara başlayan konservatuvarın açılış töreninde, halk oyunları, tiyatro gösterileri, koro, fotoğraf sergisi ve belgesel gösterimi yapıldı. Açılışa Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın yanı sıra, protokol üyeleri, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.


SANATLA YOĞRULAN GENÇLİK


Kentte sanatın en iyi yerlere getirmek istediklerini ifade eden Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman konservatuvarın bu noktada çok fayda sağlayacağını bildirdi. “Konservatuvar açılmasının üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen önemli işler yaptı” diyen Yaman, “İlimizde kültür ve sanatta değişim ve gelişim adına projelerimize hayat veriyoruz. Özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın sanatla içiçe büyümesini istedik. Çünkü sanatla yoğrulan gençliğin Mardin’in gelişimine daha büyük katkılar sağlayacağını biliyoruz. Bu nedenle kısa bir süre önce konservatuvarımızı açarak kurslara başladık. Bugün yapılan işler düşüncemizin ne denli doğru olduğunu bize bir kez daha gösterdi” ifadesini kullandı.


İLGİ SEVİNDİRDİ


Yaman kurslara olan ilgiden de bahsederken, “Konservatuvarımıza 800 civarında bir başvuru söz konusudur. Gençlerimizin sanata olan ilgisi bu sayede tescillenmiştir. Burada fotoğrafçılık, enstrüman, müzik, halk oyunları ve sinema gibi kurslarımız devam edecek. Aynı zamanda halkımızın isteklerini dikkate alan bir yapıda yeni kurslar açabiliriz. Yakın bir zamanda sanatla ilgili yeni projelerimiz olacak” dedi.

Bu haber 928 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar