Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardinli Mehmetçikleri Büyükşehir Uğurladı!

Mardinli Mehmetçikleri Büyükşehir Uğurladı!
Eklenme Tarihi : 08 Mayıs 2017, 10:38
Mardin Vali/Büyükşehir Başkan V. Mustafa Yaman vatan nöbetine gidecek olan askerleri uğurlarken de Belediye olarak yanlarında olduklarını kaydetti.

Mardin Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Belediye bünyesinde kurulan Mardin Masa ile vatandaşların dar günlerinde, mutlu günlerinde ve önemli zamanlarında yanında olan Belediye, vatan nöbetine gidecek olan gençleri de unutmuyor.  Bu noktada askerlik çağı gelen gençleri evlerinde ziyaret eden Mardin Masa ekipleri asker uğurlama hediyelerini de vermeyi unutmuyor. Mardin merkezi ve ilçelerinde yapılan çalışma ise vatandaşlar tarafından takdir görüyor.


Sosyal sorumluluk çalışmalarında bir başarı daha


Konu hakkında bilgi veren Mardin Vali/Büyükşehir Başkan V. Mustafa Yaman, “Askerlerimiz bizim başımızın tacıdır” dedi. Yaman şunları söyledi: “Belediyemiz kentimize ivme katmak ve bu yönde ilerlemek adına projelerine yön vermektedir. Herkesin mutlu olabileceği ve mutlu insanların yaşayacağı bir şehri hayal ettik. 6 ayda güzel çalışmalar yaptık. Sosyal sorumluluklarımızı da bilen bir yapıda da projeler ürettik.  Bu noktada kınalı kuzularımızı da unutmadık”


Mehmetçiklerimiz başımızın tacıdır


Türk örf ve adetlerinde asker uğurlamanın önemine vurgu yapan Yaman, “Bizler askerlik çağı gelen her gencin askere gitmesine önemli gören bir milletiz. Vatanımıza borç saydığımız askerliği ise en anlamlı şekilde yaşarız. Ailelerimiz de vatan nöbetine gönderdiği çocuklarını uğurlarken özel bir çaba içine girer. İşte biz de Belediye olarak kınalı kuzularımızı askere yollamadan önce yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Onları Belediye olarak bizler de uğurluyor ve hediyelerini veriyoruz. Bu vesileyle vatan görevine giden tüm Mehmetçiklerimize görevlerini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmelerini diliyoruz” diyerek sözlerine son verdi. Bu haber 555 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar