Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Çocuklar Vali Amcalarına 25 Bin Mektup Yazdı

Çocuklar Vali Amcalarına 25 Bin Mektup Yazdı
Eklenme Tarihi : 27 Nisan 2017, 16:52
Mardinli çocuklar, Mardin Valisi Mustafa Yaman isteklerini ve hayallerini mektupla anlatıyor.

Mütia AVUKA – MARDİN Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında “4 Başlık 7 Adım Projesi” “Valime Amca’ya Mektup Var” adımı ile şehirde eğitim ve öğretim gören ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri Mardin Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman’a isteklerini ve hayallerini mektupla anlatıyor.


Eğitim-öğretimin ikinci döneminde toplam 25 bin civarında öğrencinin mektup yazdığı projede mektuplar tek tek okunarak çocukların hayalleri gerçekleştiriyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okunan mektuplarda öğrenciler oyuncak, bisiklet, kitap gibi isteklerde bulunmakla beraber, Vali Mustafa Yaman’ı evlerinde misafir etme gibi istekler de belirtiliyor. Çocukların taleplerine ise Mardin Vali/Büyükşehir Başkan V. Mustafa Yaman ve Eşi Gülseren Yaman’da cevap veriyor. Yaman ailesi ve il Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, çocukları evlerinde ziyaret ederek hayallerinin gerçekleşmesinde aracı oluyor.


25 bin mektup


“Çocuklarımızın hayallerinin yaşaması için bizler varız” ifadesini kullanan Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “Sayın Valimizin sayesinde İlimizde fark oluşturan bir projeye imza attık. Bu bağlamda İl genelinde ilkokul 3. ve 4. sınıfta okuyan öğrencilerimizin valilerinden isteklerini öğrenmek istedik. Yaptığımız çalışma ile toplam 25 bin mektup bizlere ulaştı. Mektupların hepsi hassasiyetle okunuyor. Neticede öğrencilerimizin neler istediğini öğrenerek en ince ayrıntısına kadar not alıyoruz” dedi.


Birçok farklı istek


Öğrencilerin birbirinden çok farklı istekleri ve hayalleri olduğunu ifade eden Sarı, ”Öğrencilerimizin bu yaşlardaki samimiyetine istinaden çok farklı istekler ile karşılaşabiliyoruz. Oyuncak, kitap, bisikletin gibi ihtiyaçların yanında kendisine küçük kardeş isteyen çocuklar da görebiliyoruz. Ayrıca ailesinde hastası olan ya da maddi güçlük çeken öğrencilerimizi de görüyoruz. İşte bu gibi durumlarda devletimizin şefkatli yüzünü göstermek adına hemen çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.


Kayıtsız kalmıyoruz


Öğrencilerin en çok dikkat çeken isteklerinden birisi de Valilerini yanlarında görmek olduğunu söyleyen Sarı şunları kaydetti: “Biz mektupları açtığımızda ‘Vali amcamız bize gelsin’ ifadeleriyle de sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu isteklere kayıtsız kalmamak adına Valimiz Sayın Mustafa Yaman’a hemen iletiyoruz. Bu konuda Sayın Valimiz ve ailesi de hassasiyet göstererek öğrencilerimizi evlerinde ziyaret ediyorlar. Ayrıca dar gelirli ve sıkıntıda olan öğrencilerimize de el uzatıyoruz. Bizleri projemizin her aşamasında yalnız bırakmayan Valimiz Sayın Mustafa Yaman ve Eşi Gülseren Yaman Hanımefendiye teşekkür ederiz” dedi.Bu haber 459 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar