Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Miroğlu, AKPM'yi Sert Bir Dille Eleştirdi!

Miroğlu, AKPM'yi Sert Bir Dille Eleştirdi!
Eklenme Tarihi : 25 Nisan 2017, 21:36
AK Parti Mardin Milletvekili, AKPM üyesi Orhan Miroğlu, AKPM'nin kararını telafisi zor bir tarihi hata olarak nitelendirdi.

Burak ERDEM – MARDİN AK Parti Mardin Milletvekili, AKPM üyesi Orhan Miroğlu yaptığı yazılı açıklamada, “Avrupa Konseyi'nin Türkiye'yi izleme sürecine alması, telafisi zor bir tarihi hata olmuştur. Avrupa'nın aldığı bu karardan sonra ilişkilerin normalleşmesi ve Türkiye'yle  sürece bu koşullarda devam ermesi çok zorlaşacaktır. Bu vahim, haksız ve hakikaten siyasi bir operasyona benzeyen kararı kabul etmiyoruz, şiddetle reddediyoruz.


Türkiye demokrasisi, Konseyin daha önce izlemeye aldığı Gürcistan, Ermenistan ve Rusya’daki gibi bir demokrasi değildir, oysa bu karar izleme sürecine ülkemizi alarak, haksız bir biçimde Türkiye'yi bu ülkelerin kategorisine indirgemiş bulunuyor. Bu kabul edilemez. AKPM üyesi bir milletvekili olarak şunu söylemek isterim ki, milletvekili arkadaşlarımla beraber Strasbourg'ta verdiğimiz mücadele ve ülkemizi doğru temellerde anlatmamıza rağmen, Konsey'in Türkiye aleyhtarı üyeleri bize değil, darbe kaçkını FETÖ mensupları ve PKK yandaşlarına inanmışlarıdır. Kaybeden Türkiye değil, Avrupa olmuştur. Oysa Türkiye, Avrupa'nın kendi bunalımlarından kurtulmak için de önemli bir ülkeydi ve böyle de kalmaya devam edecek.


Kimse unutmasın ki, Avrupa'nın kendi ırkçılığından ve islamofobisinden kurtulması için Türkiye'den başka şansı yok. Demokraside ilerlemeye devam edeceğiz ve bunun Avrupa Konseyi bizi izleme sürecine aldığı için değil, kendi ülkemizin geleceği için yapacağız. Konseyin bu kararını kabul edilemez buluyor, Konseyde Türkiye için çaba gösteren Türk ve başka ülkelerden  bütün arkadaşlarımı tebrik ediyor, kararı da şiddetle kınıyorum.” ifadelerine yer verdi.


Bu haber 591 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Siyaset Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar