Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de 4. Uluslararası Tarım ve Gıda Fuarı

Mardin'de 4. Uluslararası Tarım ve Gıda Fuarı
Eklenme Tarihi : 02 Nisan 2017, 11:21
Mardin'de yapılacak olan 200 yerli ve yabancı firmanın katılacağı MAGROTEKS 17 4.Uluslararası Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık fuarı bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Mardin Havalimanı  yanında bulunan MovaPark Fuar alanında  bu yıl 4'sü yapılacak olan "MAGROTEKS 17   Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık  Fuarı” bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Yay Grand otelde yapılan toplantıya Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin, Mardin Milletvekilleri Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin Eski Milletvekili Cüneyt Yüksel, Sanayici ve İşadamları, Oda başkanları ile sivil toplum kuruluşları katıldı.

Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,  4.cüsü yapılacak olan Uluslararası Tarım ve Gıda  Fuarı düzenleyicilerine teşekkür etti.

Vali Yaman “Fuarın Mardin'e ekonomik katkılarını biliyoruz. Sektör temsilcilerinin buluşmasını, kaynaşmasını, bilgilerini paylaşmasını önemsiyorum. Valilik ve Belediye olarak fuarı destekleyeceğiz. 16 Nisan´da herkesin hür iradesiyle oyunu kullanacağı huzurlu bir ortam sağladık. Operasyonlar devam ediyor. Vatandaşımızın huzur ve güvenliği bizim için önceliklidir” dedi.

AB Bakan yarımcısı Ali Şahin Kudüs ve Mardin´de manevi bir ruh ve iklim olduğuna vurgu yaparak, Avrupa ülkelerinin güçlü lider ve güçlü ülke tedirginliğinin bulunduğunu söyledi. Şahin sanayicilerden destek istedi.        

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Fuarın uluslararası boyuta taşınmasında emeği geçenlere teşekkür ederek 16 Nisan´da sanayicilerden partisi için destek istedi.

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ise, Mardin'in hak ettiği yerde olmadığına vurgu yaparak, hayır oyunun bölge için yeni bir felaketin habercisi olacağını söyledi.


Bu haber 797 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Ekonomi Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar