Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Üniversitenin Dev Kütüphanesi Açılışa Hazır!

Üniversitenin Dev Kütüphanesi Açılışa Hazır!
Eklenme Tarihi : 24 Ocak 2017, 10:24
Büyük gelişme ataklarıyla kararlı adımlar atan Mardin Artuklu Üniversitesi, bölgenin en kapsamlı kütüphane binasını bünyesine katma yolundaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Burak ERDEM – MARDİN Her düzeydeki araştırmacı ve öğrencilerin araştırma yapabilecekleri yurtiçi ve yurtdışından gelecek araştırmacılara çalışma imkânı sağlayan yüksek standartlara ve kaliteye sahip çalışma olanaklarının teminini hedefleyen “Kütüphane Binası” yapı inşaat çalışmalarının büyük bir bölümünün tamamlandığı ve yakın bir zamanda faaliyete geçeceği öğrenildi.


Tam donanımlı bir bilgi merkezi özelliklerine sahip olacak Merkezi Kütüphane Binası’nda Okuma Salonu, Elektronik Kaynaklar Araştırma Salonu, Kitap Arşivi, Cilt Atölyesi, Tamir Atölyesi, Süreli Yayınlar Okuma Bölümü, Sessiz Çalışma Odası, Sergi Alanı, Müze ve Seminer Salonu inşa edildi.


Kütüphanenin eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerinin gerçekleşmesinde gerekli bilgiyi ve bilgi kaynaklarını bünyesinde toplayıp, kullanıcıların hizmetine en iyi şekilde sunmaya çalışan bir merkez olması gerektiğini söyleyen Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça,  “Mardin Artuklu Üniversitesi’nin akademik ve bilimsel alanlarda yapacağı atılımlar için eğitim ve araştırma imkânlarını sağlayıp daha da geliştirme konusunda kararlı adımlar atıyoruz.” ifadelerini kullandı.


Sözlerine, üniversitenin seçkin bir öğretim kadrosuyla dünyadaki değişimler ve yenilikler ışığında bulunduğu şehrin asırlara dayanan bilgi ve irfan birikimini, öğrenci ve araştırmacılara aktarma noktasında gayret göstermeye devam edeceklerini vurgulayarak devam eden Ağırakça:


Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde kurulacak kütüphanenin modern kütüphaneciliğin gereksinimlerini en yüksek düzeyde sağlayan ve tüm alanlarda bilgi hizmeti verebilecek evrensel çapta bir yer olacağını vurguladı.


11.600 m² alan üzerinde bodrum ve zemin katlarla birlikte 4 katlı tasarlanan Kütüphane binası aynı zamanda Mini Konferans Salonları,Tek Kişilik Çalışma Kabinleri, Engelli Çalışma Odası,Kulüp Odaları, Bilgisayar Laboratuvarı, Kafeterya, Bay-Bayan Mescidi,Kırtasiye ve Fotokopi Odalarından oluşacak.


RFID teknolojisiyle donatılan ve aynı zamanda Self Check, Kiosk ve İade istasyonlarının da yer aladığı Mardin Artuklu Üniversitesi Merkezi Kütüphane binasında ayrıca 24 saat sürekli hizmet esasına göre 64 kişi kapasitelik alanda kesintisiz kütüphane faaliyeti gerçekleştirilecek.Bu haber 823 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar