Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

GGF'nin Yeni Başkanı Mehmet Çelik Oldu

GGF'nin Yeni Başkanı Mehmet Çelik Oldu
Eklenme Tarihi : 24 Ocak 2017, 10:18
Merkezi Şanlıurfa'da bulunan Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulu toplandı. Federasyonun yeni başkanı Mehmet Çelik oldu.

Adnan AVUKA – MARDİN Genel Kurul Toplantısına katılan, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Eyübiye belediye Başkan Vekili İlhami Günbegi ile Şanlı Urfa Müftüsü birer selamlama konuşması yaptı.  


Divana iki liste sunuldu


Güneydoğu Anadolu Gazetecileri  Federasyonu Eski Başkanı Mehmet Talat Akay ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik Divan Başkanlığına liste sundu.


Akay, Yaptığı konuşmada, bölgesel sorunların federasyonun çalışma alanını daralttığını belirterek, bu güne kadar yaptığı hizmetleri anlattı.


Adıyaman Cemiyet Başkanının iki listenin birleştirilmesi ve karma bir yönetim listesi  oluşturulmasını Mehmet Çelik Kabul etmeyince, Mehmet Talat Akay Listesini geri çekti.


Seçimin açık oylama ile yapılmasına karar verildi. Yapılan oylamada Mardin gazeteciler Cemiyeti  Mehmet Çelik´in Divana sunduğu liste oy birliğiyle kabul edildi.


Seçimden sonra teşekkür konuşması yapan GGF Yeni başkanı Mehmet Çelik, Bölge İllerini Kapsayan Federasyon Başkanlığına seçilmesinde kendisine ve yönetimine gösterilen güvenden dolayı genel kurula ve divan başkanlığına teşekkür etti.


Çelik “Bölgemizdeki gelişmeler, biz gazetecilerin daha çok kenetlenmesi, kaynaşması ve dayanışma içinde olması gerekir. Alanında Türkiye´nin en yüksek çatısı konumunda 20 bini aşkın üyeye sahip Türkiye Gazeteciler Konfederasyonun ayaklarından birinin yeni yönetimini oluşturduk. Bölgedeki sorunların çözümünde, ülke ve toplumsal değerlerin korunmasında bize önemli görevler düşüyor. Federasyon olarak bölgedeki sorunların çözümünde haberlerimizde barış dilini kullanarak etkin rol almayı ve meslektaşlarımızın sorunlarını gidermeyi, bunun yanında mesleki dayanışmayı en yüksek düzeyde tutmayı hedefliyoruz. Bu dönemde federasyon daha faal bir tutum içine girecektir.  Divan Başkanlığını üstlenerek seçimin ılımlı bir havada geçmesini sağlayan TGK Genel Başkanı  Sayın  Nuri Kolaylı´ya, Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir´e ve bize güvenen ve oy birliği ile seçilmemizi uygun gören genel kurul delegelerine şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum” dedi.


GGF Yeni yönetimi Mardin´de bir araya gelerek görev bölümü yapacak ve yol haritası çizecek.

Bu haber 617 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardin Bölge Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar