Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Malkoç, Mardin'deydi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Malkoç, Mardin'deydi
Eklenme Tarihi : 17 Ekim 2016, 13:55
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Av. Şeref Malkoç, Mardin'de '15 Temmuz sonrası yeni Türkiye' programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Av. Şeref Malkoç, Mardin Valisi Mustafa Yaman’ı ziyaret etti.


Valilik ziyaretinde şeref defterini imzalayan Malkoç, basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından, bir otelde düzenlenen programa katıldı.


Programda konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Av. Şeref Malkoç, Musul'a düzenlenecek operasyonla ilgili “Türkiye her dönemde terör olaylarının üstesinden gelir. Türkiye'de önemli olaylar var. Ülkenin çevresinde, tarihi sayılabilecek olaylar var. Burada bizi en çok sevindiren şey, Türkiye’nin güçlü olması ve Türkiye´de dünya lideri olan bir Cumhurbaşkanımızın olmasıdır. Hem sorunları çok iyi biliyor hem çözümleri çok iyi biliyor hem de dünya siyasetinin dengelerini iyi bilip gerektiğinde de dünyadaki diğer ülkelere bu bölgenin sorunlarının nasıl çözülebileceğini yüksek sesle haykırıyor. Türkiye’nin zengin insan kaynağının yanı sıra bu birikimine ilaveten cumhurbaşkanımızın da böyle bir lider olması bizim için bir avantajdır. Bu coğrafyada, Musul´da, Suriye´de ve bu topraklarda görülen terör olayları geçmişte çok görülüp yaşandı. Gerek Selçuklu döneminde gerek Osmanlı döneminde gerekse Cumhuriyet döneminde. Biz millet ve devlet olarak hepsinin üstesinden bugüne kadar gelmeyi başardık, bundan sonra da başaracağız inşallah.” dedi.


FETÖ soruşturmalarıyla ilgili konuşan Malkoç, “Biz güçlü bir milletiz, güçlü bir devletimiz var ve çok şükür hukuk sistemimizi işletiyoruz. Anayasada değişmesi gereken veya anayasa değişmesi gerekiyorsa onu da milletin oyuyla yapacağız. Kim gayrı meşru yollardan devleti ele geçirmeye kalkarsa, bu millet onların yakasına yapışır, polisimiz ve savcımız yakasına yapışır, sanık sandalyesine oturtulur ve yargıda gereken cezayı bu millet adına verir.” dedi.Bu haber 811 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Siyaset Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar