Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Kızıltepe, Kalkınmanın En Önemli Potansiyeli!

Kızıltepe, Kalkınmanın En Önemli Potansiyeli!
Eklenme Tarihi : 05 Ağustos 2016, 13:32
Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, yerel işbirliği olanaklarını yerinde değerlendirmek üzere Kızıltepe'de bulunan iş dünyası ve meslek odaları temsilcilerini ziyaret etti.

Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Mardin Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği, Ticaret Borsası,  Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile Şoförler ve Otomobilciler Odasına ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında Ajansın Kızıltepe’ye ilişkin projelerinin görüşülmesinin yanı sıra öneriler ve birlikte yürütülebilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.


Altındağ, sanayicilerin kredi koşullarının iyileştirilmesi amacıyla Odaların kredi kullanımı sürecine aktif katılımı, yerel ve kurumsal ihtiyaçlara yönelik teknik destek kapsamındaki eğitimler, İran pazarına yönelik açılım sağlayıcı faaliyetler, yatırımcı eşleştirme çalışmaları, iş geliştirme ya da kuluçka merkezlerinin kurulması ve uygulamalı girişimcilik eğitimleri yaptıklarını ifade etti. Altındağ, Kızıltepe’nin Bölge’nin kalkınmasında çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu, bu sebeple bu ciddi potansiyeli harekete geçirmek için Kızıltepe’nin önemli aktörlerini destekleyeceklerini ve bunu kalkınma sürecine dahil etmek için ne gerekiyorsa Ajans olarak gerekli desteği vermeyi ve birlikte çalışmayı hedeflediklerini söyledi. Böylelikle hedefledikleri yerel kalkınma Bölge’nin kalkınmasına, bölgelerarası gelişmişlik seviyelerini olumlu hale getirmede en önemli hamle olduğunu dile getirdi.


Ayrıca Dicle Kalkınma Ajansı’nın 2016 Yılı Ekonomik Altyapının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında geliştirilerek başvuru yapılması planlanan Kızıltepe Modern Ticaret Borsası laboratuar ve elektronik müzayede projesi ile Kızıltepe Küçük Sanayi Sitesi altyapı sorunlarının çözümüne yönelik projeler ele alındı.

Bu haber 970 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Ekonomi Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar