Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Sütlü Kahve Dergisinin 4. Sayısı Çıktı!

Sütlü Kahve Dergisinin 4. Sayısı Çıktı!
Eklenme Tarihi : 10 Temmuz 2016, 12:16
Nobel Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar, Sütlü Kahve Dergisinin 3. sayısı Kekremsi'yi beğeniyle inceledikten sonra güzel çalışmalarından dolayı Sütlü Kahve Edebiyat Topluluğu öğrencilerini tebrik etti.

HABER MERKEZİ - Mardin Fen Lisesi öğrencilerinin yoğun bir çalışmayla çıkarttıkları Sütlü Kahve dergisi bir kez daha okuyucularıyla buluştu.


Sütlü Kahve’nin 4. sayısı olan 2016/4 çalışması "nikbinlik" olarak kapağa yansıtıldı. Gittikçe büyüyen yazar kadrosuna sahip Sütlü Kahve’ye bu sefer de konuk yazarlar eşlik etti.


Üçüncü sayı "kekremsi"nin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Prof. Dr. Aziz Sancar Teknoloji Merkezi’nin açılış törenine katılan Sütlü Kahve Edebiyat Topluluğu, dergilerinin Nobel Ödüllü Aziz Sancar başta olmak üzere ülke çapında yoğun ilgi gördüğünü, bununda 4. sayıyı hazırlamada büyük bir moral kaynağı oldu.


"Nikbinlik" sayısının çıkması üzerine Mardin Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz’le de bir araya gelen Sütlü Kahve Edebiyat Topluluğu motive edici övgüler aldıklarını, yaptıkları çalışmanın çok değerli eserler ortaya çıkardığını ve bunun ülkemiz çapında edebiyatseverler arasında sıcak bağlar kurulmasına vesile olduğunu belirtti. Aynı zamanda dergilerinin sıradan bir okul dergisi olmasından ziyade sanatsal açıdan da doyurucu, içeriği, dizgisi ve kapağıyla kaliteyi yakalayan bir çalışma olduğunu belirten Ersöz; Mardin Fen Lisesi Sütlü Kahve Edebiyat Topluluğu'yla buluşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.


Sütlü Kahve Edebiyat Topluluğu başta İmtiyaz Sahibi Mardin Fen Lisesi Müdürü Abdulselam Şahin olmak üzere, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Arb. Av. Rukiye Leyla Süren'e, Tıp Doktoru, Mardin Gönüllüsü Nureddin Özdener'e, İstanbul Aydın Üniversitesi Prof. Dr. Aziz Sancar Teknoloji Merkezi Açılışı vesilesiyle gerçekleştirilen geziyi düzenleyen İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doktor Mustafa Aydın'a ve gezide kendilerine refakat eden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Araştırma Merkezi Koordinatörü Emrullah Alabalık'a, İstanbul Aydın Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ataol Behramoğlu'na, derginin basım sürecinde Sütlü Kahve'yi asla yalnız bırakmayan Mardinsesi Matbaacılık Ltd. Şti Sorumlu Yöneticisi Kerim Murat Avuk'a, Grafik Tasarım ve Dizgi'de değerli emekleri bulunan Mustafa Akbaş'a ve dergimizin dağıtım sürecinde desteklerini esirgemeyen Mardin PTT Merkez Müdürü Muhittin Çaklı'ya, PTT Pazarlama Sorumlusu Mehmet Sait Örnek'e, ayrıca Emre Çaklı kardeşimize ve Sütlü Kahve üzerinde sonsuz emeği olan Türk Dili ve Edebiyat'ı öğretmeni İnayet Otlu'ya sonsuz teşekkürlerini bildirdi.                


Sütlü Kahve’nin İçeriği ve Genç Yazarlar:


Pencere-Şeyma AYDIN


Öz-Nergiz TURĞAY


Özgürlüğün Sesi-Renas TEKİN


Sınavar/Canavar-Şeyma YILMAZ


Sevmek,Bir İnsanı Sevmekle…-Çağla ZİREK


Bkz.:Kitap-Merve AŞKAN


Belli Belirsiz-Melike ERDEM


Mayıs’tan Kalan-Firdevs KALAY


Son Bahar-Hıdır BÜYÜKTAŞ


Nim-Abdullah DUMAN


O-Zal İLERİ


Henüz Mümkün-Yaren KAYA


Akış-Çağla KERİMOĞLU


Skalada-Rohat ERDOĞAN


Dilek Kipi-Rozerin Akalan


Zaman(la)-Esra AKBULUT


Prof. Dr. Aziz Sancar’la-Zal İLERİ, Sena BİLGİN


Kalemimden-Gamze Sera CEYLAN


Delişair…-Mizgin VURGUN


Martılar-Abdullah DUMAN


Denizi-Esra Revşen KARAALP


Ufkun Ötesi-Rukiye Leyla SÜREN


"1000 Bir"den 1-Nureddin ÖZDENER


Ayağa Kalktığımda-Şebnem DEVRİMCİ


Hayatı Betimlemek-Renas TEKİN


Göndermedir Yazgıya-Muhammed MUTLU


Arife-Nureddin Özdener


Bayram-Abdullah DUMAN


Pembe-Sena BİLGİN


Parıltılar-Furkan MARJAN


Zamansallık-Hayriye Ece ŞATANA


Karaağaç-Songül KÜÇÜKASLAN


Yazdıkça- Efekan NAZİK-Nilgün Hasret İNCESUNobel Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar, Sütlü Kahve Dergisinin 3. sayısı "kekremsi"yi beğeniyle inceledikten sonra güzel çalışmalarından dolayı Sütlü Kahve Edebiyat Topluluğu öğrencilerini tebrik etti.Sütlü Kahve Dergisini hazırlayan öğrenciler, Mardin Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz'ü makamında ziyaret ederek, derginin yeni sayısını takdim ettiler.Sütlü Kahve Edebiyat Topluluğu öğrencileri, yeni sayılarını PTT yoluyla okurlarına ulaştırmanın keyfini yaşadılar.

Bu haber 1594 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar