Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Mardin Müzesi'nden Yaz Tatili Etkinlikleri!

Mardin Müzesi'nden Yaz Tatili Etkinlikleri!
Eklenme Tarihi : 01 Temmuz 2016, 19:13
Mardin Müzesi, okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilerin yaz tatillerini eğlence ve oyun içinde mutlu geçirmelerini için 'Yaz Tatili Etkinlikleri' düzenliyor.

15 Temmuz ile 1 Eylül tarihleri arasında 45 gün sürecek etkinliklerin detaylarını siz değerli okuyucularımız için paylaşıyoruz.

 

Mardin Müzesi Eğitim Salonlarında gerçekleştirilecek etkinliklerde, uygulamalı sanat atölye çalışmaları yapılacak. Katılımcılar Müze koleksiyonunda bulunan kültür varlıklarımızı keşfederek Mezopotamya, Anadolu kültürlerini ve geleneksel sanatlarımızı yakından tanıyacak, atölye çalışmalarında kendi eserlerini üreterek el becerilerini geliştirirken keyifli zaman geçirecekler.

 

Mardin Müzesi düzenleyeceği yaz tatili etkinliklerinde, çocuklarımızın geçmişi öğrenerek günümüzü anlamlandırmasını, Kültürel mirasını tanıyan, koruyan, yaşatan, farklılıklara saygı gösteren, demokrasi bilinci edinmiş, paylaşımcı ve kendisiyle barışık müze kültürüne sahip nesiller olarak yetişmesi amaçlıyor.

 

Yaz Tatili atölye çalışmalarında öğrenciler Arkeolojik Kazı yaparak arkeolojiyi tanıyacak, Seramik, Ebru Sanatı, Kök Boya Baskı, Camaltı Boyama Resim, Yaratıcı Drama, Masal, Heykel, Kukla, Karagöz Tasvir, Sikke Basma, Bakır İşleme, Ahşap Yakma, Gravür Baskı, Çivi Yazısı, Eski Çocuk Oyunları, Sosyal Sirk, Mozaik, Mask, Satranç ve müzik atölyelerine katılarak hoşça Vakit geçirecekler.


Müze eğitim etkinlikleri 5-18 yaş arası tüm çocuklara yönelik ve ücretsiz olup, etkinliğe katılmak isteyenler için 14 Temmuz tarihine kadar 0482 212 1664 no'lu telefonu arayarak veya Mardin Müzesi'ne giderek kayıt yaptırmaları gerekiyor. Etkinlikler kapsamında Konserler, Sergiler, Söyleşiler, Karagöz Gösterimi, Sosyal Sirk Gösterileri, Açık Hava Sineması, Çizgi Film Gösterileri, Tiyatro Gösterimleri, Rehberli Mardin Müzesi Gezisi ve Dara antik kenti gezisi de yapılacak.

Bu haber 1106 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Kültür Sanat Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar