Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

OSB'de Kaliteli ve Ucuz Elektrik Kullanılacak!

OSB'de Kaliteli ve Ucuz Elektrik Kullanılacak!
Eklenme Tarihi : 25 Haziran 2016, 13:15
TEİAŞ, Mardin Organize Sanayi Bölgesinde Trafo Kurduracak, sanayiciler üretici firmadan elektrik kullanacak.

Mardin Organize Sanayi Bölgesindeki sanayiciler kaliteli ve ucuz elektrik kullanabilecek. OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, Yönetim Kurulu Üyeleri Şükrü Karaboğa, Salim İlhan, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile birlikte TEİAŞ Genel Müdürü M.Sinan Yıldırım’ı makamında ziyaret ederek OSB’nin elektrik sorununa çözüm istedi.


Türkiye genelinde bir çok OSB elektriğini kendi trafosundan kullandığını ifade eden MARSİAD Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, yönetim kurulu üyeleri ve Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile birlikte TEİAŞ Genel Müdürü M.Sinan Yıldırımı ziyaretlerinde, Mardin OSB’de kendi trafolarını kurma sözünü aldıklarını söyledi.


OSB’de trafonun kurulması ile birlikte hem kaliteli hem de ucuz elektrik kullanma imkanına kavuşacaklarını ifade eden Duyan, “Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Yönetim Kurulu üyelerimiz Şükrü Karaboğa ve Salim İlhan ile birlikte TEİAŞ Genel Müdürünü ziyaret ettik. Yıllardır beklediğimiz sözü aldık. İki yıldan beri OSB’de trafo kurma talebimiz vardı. Milletvekilimiz Ceyda Bölünmez Çankırı’nın destekleriyle kendi trafomuzu kuracağız. Sanayicilerimiz hem kaliteli hem de ucuz elektrik kullanma imkanına kavuşmuş olacak” dedi.


Organize Sanayi Bölgesindeki sanayi kuruluşlarında elektrik kesintilerinden kaynaklanan sıkıntılar yaşandığına dikkat çeken Nasır Duyan, “Elektrik dalgalanmaları ve kesintilerinden ciddi anlamda sıkıntılarımız vardı. Trafoyu kurmamız ile birlikte elektriğimizi dağıtıcı firmadan değil, üretici firmadan alacağız. Yıllar önce Mardin Çimento Fabrikası aynı uygulamadan yararlanmıştı. Şimdi de OSB olarak biz yararlanacağız. Kaliteli, ucuz ve kesintisiz elektrik kullanma imkanımız doğacak. Milletvekili sayın Ceyda Bölünmez Çankırı ve TEİAŞ Genel Müdürü Sayın M.Sinan Yıldırıma teşekkür ederiz” şeklinde sözlerini sürdürdü.


Duyan, trafonun hizmete girmesi ile birlikte sanayicilerin kaçak kayıp bedeli ödemekten de kurtulacağını sözlerine ekledi.Bu haber 1026 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Ekonomi Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar