Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Miroğlu'ndan Elektrik Kesintileriyle İlgili Açıklama!

Miroğlu'ndan Elektrik Kesintileriyle İlgili Açıklama!
Eklenme Tarihi : 15 Haziran 2016, 19:12
AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, köylünün sık sık yaşadığı elektrik kesintisinin giderilebilmesi için Enerji Bakanı Berat Albayrak'tan destek istedi.

Başta Kızıltepe, Mardin, merkez köy ve mahallelerde 45 ile 50 derece sıcaklıkta sık sık yaşanan elektrik kesintilerinden oluşan şikayet ve protestoları değerlendiren AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a çıkarak sorunun çözümü için destek istedi. 


Telefonla görüştüğümüz AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:


“Geçtiğimiz haftalarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'la kurduğumuz temaslar sonucu Sayın Bakan tarafından, ilimiz Kızıltepe İlçesinde mahalle ve köylerde uygulanan elektrik kesintileri ve süreleri ile ilgili bir çalışma istendi.


Öte yandan Kızıltepe İlçemizde bulunan yaklaşık 140 mahalle ve köy muhtarımızın hazırladığı ve tesbit ettiği sorunların bulunduğu bir rapor hazırlanmış ayrıca  muhtarlarımızın bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu da kamuoyu bilmektedir.


Bu raporla ilgili gerekli  çalışmaları yapacağımız süreçte, bütün Mardin halkının bildiği gibi güzide ilçemiz Midyat’ta hiç birimizin beklemediği o hain saldırı meydana gelmiştir. 7 vatandaşımızı kaybettiğimiz bu üzücü olayın  ardından acilen ilçemiz Midyat’a giderek gerekli incelemelerde bulunduk ve  sonrasında yapılan şehit uğurlama törenlerimiz ile  ziyaret eden bakanlarımızla birlikte incelemelerimize devam ettik.


Son bir haftayı yaşanan katliamdan dolayı Mardin’de geçirdiğimden, Mardin için çok önemli olan bu elektrik kesintileriyle ilgili bakanlık yetkilileri ile ancak dün (pazartesi günü) temasa geçebildim.


Bu çerçevede bugün Enerji Bakan Yardımcımız Sayın Ali Rıza Alaboyun ve Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcımız Abdülkerim Yörükoğlu ile makamında yapmış olduğum görüşmede, Kızıltepe ilçemizdeki elektrik kesintileriyle ilgili sorunları detaylı bir şekilde anlatarak muhtarlarımızın talep ve raporunu da tekrar ilettim. Bunun üzerine şirket yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucunda, Kızıltepe ilçemizi besleyen 20 adet fider hattın 14 adetinde, bu hatlara bağlı alanlarda kesinti olmadığı geriye kalan 6 fider hattında kesintilerin devam ettiği belirtilmiştir. Kesinti yapılan alanlarda sorunun giderilmesi için yarın şirket ve bakanlık yetkilileri özel bir toplantı yapacaktır.


Mardin ve Kızıltepe halkımızın bilhassa Ramazan ayında, ayrıca Ramazan Bayramında elektrik kesintisine maruz kalmaması ve köylerimizin etkilenmeyeceği şekilde bu soruna çözüm üretilmesiyle ilgili çalışma tarafımızca yakından takip edilecektir. Bu soruna daha erken çözüm bulunması yegane arzumuzdur. Geç kaldığımız her saat ve gün için halkımızdan özür diliyoruz."

Bu haber 735 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Siyaset Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar