Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin OSB Yönetimi Güven Tazeledi

Mardin OSB Yönetimi Güven Tazeledi
Eklenme Tarihi : 08 Mayıs 2016, 14:27
Mardin Organize Sanayi Bölgesi 12. Olağan Genel Kurul Toplantısında gerçekleştirilen seçimde, yönetim güven tazeledi.

Mardin Organize Sanayi Bölgesi 12.Olağan Genel Kurulu  toplantısı OSB Müdürlüğü  hizmet binasında gerçekleşti. Toplantıya Vali Vekili Ali İkramTuna, DİKA Genel  Sekreteri  Yüksek Mimar Yılmaz Altındağ, MÜSİAD  Mardin Şubesi Başkanı Nurettin Kasap, Mardin Artuklu Ziraat Odası Başkanı Malik Özkan, Kızıltepe Ticaret Odası Başkanı  Mahmut Dündar, OSB üyeleri ve sanayiciler katıldı.


Divan Başkanlığına Şükrü Karaboğa, üyeliğe ise Seyfettin Duyan getirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcisi Hasan Hüseyin İldemir ise gözlemci olarak divanda yerini aldı.


Olağan Genel Kurulda  OSB  yönetiminin Müteşebbis Heyet kararlarına göre devam etmesi  ancak yeni yönetim kuruluna  A. Nafi Avyan, Aydın Kurtay, Emrullah Acun, İlhan İlhan, Sadi Kerimoğlu ve Mahmut Onar yine listede yer aldı. Nasır Duyan’la birlikte Şükrü Karaboğa, Salim İlhan, Seyfettin Ayvan ve Ahmet Çetin oy birliğiyle Mardin organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kuruluna seçildiler.


Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, Organize Sanayi Bölgesinin alt ve üst yapı sorunlarını büyük ölçüde giderdiklerini belirterek, OSB’nin yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Duyan, OSB’nin Mardin, Bölge ve Ülke ekonomisine büyük katkılar sağladığını bildirdi. Geçmiş iki yılda verilen hizmetleri ve çalışmalar hakkında genel kurula bilgi veren Duyan, OSB bütçesinin en verimli ve ekonomiye katkı sağlayacak şekilde kullanıldığını belirterek, “OSB’deki sanayiciler olarak Mardin’in, bölgenin ve dolayısıyla ülke ekonomisine  verdiğimiz katkı ile memnuniyet duyuyoruz. İki yıl süre içerisinde OSB bütçesini sanayicilerimizin ve OSB’nin yararına dönük en iyi şekilde kullandık. OSB’nin alt yapı sorunu tamamen çözdük. Bundan sonraki yıllarda da, sanayicilerimize en iyi şekilde hizmet vermenin plan ve programını yapacağız. Bize destek veren ve güvenen sanayici üyelerimize  ve yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.


İki yıl süre ile yönetimde yer alan  ve yeni listede yer almayan 6 üyeye verdikleri hizmet ve sağladıkları katkının anısına birer plaket verildi. Toplantıya katılan MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Nurettin Kasap sanayicilerin işbirliği içerisinde olmaları gerektiğini söyledi.


DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ise OSB için elektrik tasarrufu ve kaliteli elektrik kullanımı  sağlayacak proje hazırladıklarını, 3 milyon bütçeli proje için sanayicilerin başvuru yapmasını beklediklerini söyledi. Vali Vekili Ali İkram Tuna yaptığı kısa bir konuşmasında, memleketin  ekonomik ve kalkınmasında OSB’nin büyük rolü olduğunu ifade ederek,  Valilik olarak her zaman olduğu gibi katkılarına devam edeceklerini söyledi.
Bu haber 1324 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Ekonomi Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar