Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin'de Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

Mardin'de Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı
Eklenme Tarihi : 22 Nisan 2016, 15:36
Mardin'de bu yıl 3. MARGOTEX 16. Mezopotamya Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı, Mova Park Fuar alanında açıldı.

Mehmet ÇELİK – MARDİN Fuara 125 yerli ve yabancı firma katıldı. Fuarın açılışına Mardin Vali Vekili Bahattin Çelik, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Tarım Bakanı Abdülstar Majid, Kızıltepe Kaymakamı Ali Güldoğan, Mardin Sanayici ve İşadamları Derneğ Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, Mardin Ticaret Odası Başkanı M.Ali Tutaşı, Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin ve çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı.


Zümrüt Fuarcılık Genel Koordinatörü Mehmet Ünal, 3. MARGOTEX´16 Mezopotamya Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarını ve MEXFOOD Mardin Gıda ve Gıda teknolojileri Fuarını Mardin de açmanın memnuniyetini yaşadıklarını söyledi. Ünal fuara 125 yerli ve yabancı firmanın katıldığını, 100 bin ziyaretçi beklentisinde ifade ederek, destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.


Fuarın ana sponsorluğunu üstlenen Karaboğa Şirketler Grubu Ceosu Şükrü Karaboğa, çevresel olumsuzluklara rağmen katılımın yüksek olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.


Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, fuarın Mardin´in ekonomisine ve turizmine destek sağlayacağı inancını taşıdıklarını söyledi.        


Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk Mardinlilerin Suriye’nin inşasına önemli katkılar sunabileceğini söyledi.


Birçok toplantı ve konferansta Mardin´in önemli bir kent olduğunu dile getirdiklerini aktaran Türk, şunları dile getirdi: “ Mardin Ezidisiyle, Süryanisi ile Kürdü ve Arabıyla ortak bir gelecek kurmuş ve birlik içinde yaşamaya kararlıdır. Biz tarihten gelen bu farklı inançların farklı kimliklerin bir arada yaşadığı bir şehirde aslında büyük bir özveri ile çalışma içinde olmamız gerekiyor.” dedi.


Mardin Vali Vekili Vali Yardımcısı Bahattin Çelik ise Gıda ve tarımın insan hayatında önemli bir rol oynadığını, gıda olmadan insanoğlunun yaşama şansının da bir anlamda olmayacağını vurgu yaptı.


Vali Vekili Çelik “Bölge de yaşanan olayları değerlendirirken, insan haklarının da tek taraflı değerlendirilmemesi gerekir. Birinin özgürlüğü, hakkı, başkalarının özgürlüklerine, insan haklarına zarar verdiği yerde biter. Bunu bu şekilde değerlendirmek gerekir” dedi.


Fuarın açılışı yapıldı, açılışa katılan heyet ve vatandaşlar stantları gezdi, görevlilerden bilgi aldı.

Bu haber 1038 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Ekonomi Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar