Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Antalya'daki Mardinliler ANTMİED'de Toplandı

Antalya'daki Mardinliler ANTMİED'de Toplandı
Eklenme Tarihi : 18 Nisan 2016, 14:32
Mardin dışında yaşayan Mardinlileri temsil eden vakıf ve derneklere bir yenisi daha eklendi.

Yaklaşık beş ay önce Mehmet Poyraz Başkanlığı’nda Antalya Mardinli İş Adamları Derneği (ANTMİAD) kuruldu.

 

Kurulduğu günden beri büyük bir hızla çalışmalarını sürdüren ANTMİED, Antalya Yeşilova Mahallesi Aspendos Bulvarı’nda hizmet vermeye başladı.

 

Temsilcimiz Adnan Avuka’ya özel açıklamalarda bulunan Antalya Mardinli İş Adamları Derneği (ANTMİAD) Başkanı Mehmet Poyraz, “Mardin bugün dünya ülkeler arasında her açıdan örnek gösterilen hoşgörü ve kadim bir medeniyet şehridir. Mardin’de sabah ezanı okunurken, kiliselerden çan sesleri de yükselir. Çünkü Mardin’de dil, din, ırk ve mezhep ayırımı yapılmamaktadır. Türk, Kürt, Arap, Süryani, Ermeni ve Ezidiler kardeşçe yaşamlarını sürdürüyor. Ecdatlarımız bizlere hangi tavsiyede bulunmuşsa bizler de onların torunları olarak tavsiyelerini aynen uyguluyor ve kardeşçe yaşamımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Antalya Mardinli İş Adamları Derneği (ANTMİAD) Başkanı Mehmet Poyraz, “Derneği kurmak için uzun zamandan beri çalışmalarımızı sürdürüyorduk ve beş ay önce birbirinden değerli arkadaşlarla derneğimizi kurduk. Amacımız Antalya’da bulunan ve ülkemizin her köşesinde yayılmış olan hemşehrilerimize hizmet etmek, okuma imkanları olmayan gençlerimizi bursları bulup onları  okutmak, ülkenin geleceği idarecisi olarak yetiştirmek, iş adamlarımızı ülke ekonomisi ve her türlü sorunlarına girişim yapmak başarıya imza atmak için ön ayak olup hizmeti sunacağız. Yeter ki her Mardinli iş adamı bizimle kol kola olsun. Vakıf olarak tek amacımız düşüncemiz topluma hizmet etmek ve geleceğin gençlerin yanlarında olmaktır” dedi.

 

‘Antalya’da 18 Bin Mardinli Yaşıyor’


Antalya’da 18 bin Mardinlinin yaşadığını belirten Poyraz, “Antalya Mardinli İş Adamları Derneği uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir projeydi. Yaklaşık olarak Antalya’da 18 bin Mardinli yaşıyor. Göz sıralamasında 6. sırada yer alıyor. Amacımız buradaki Mardinli hemşerilerimizin tek bir çatı altında toplamasını sağlamaktır. Hedefimiz Antalya şehrimiz de bulunan Mardinli hemşerilerimizin birlikteliğini, tanışmalarını ve yardımlaşmalarını sağlamaktır.” dedi.

    

ANTALYA MARDİNLİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (ANTMİAD) BAŞKANI MEHMET POYRAZ KİMDİR?


Mehmet Poyraz, 1966 yılında Mardin’in Ömerli ilçesi Öztaş köyünde doğdu. İlkokulu Urfa Ceylanpınar’da, liseyi ise Ömerli Lisesi’nde okudu. 1989 yılında Antalya’ya yerleşti. Turizm sektöründe 1992’ye kadar çalıştı. Daha sonra 2000 yılına kadar Kafe’da firmasında satış ve pazarlama üzerine yöneticilik yaptı. Aynı zamanda 2009 yılına kadar gıda sektöründe M-S gıda adlı firmasını kurdu. Şuan turizm sektöründe Kemer’de İmeros Hotel’i işletmektedir. Poyraz, evli olup 3 çocuk babasıdır.

Bu haber 1166 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Ekonomi Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar