Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Genç Doktor, Meslektaşlarını Mardin'e Davet Etti

Genç Doktor, Meslektaşlarını Mardin'e Davet Etti
Eklenme Tarihi : 14 Ocak 2016, 22:55
Memleketi Mardin'de hizmet etmeye başlayan çiçeği burnunda Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Naciye Bilgin Badur, meslektaşlarını Mardin'de görev yapmaya davet etti.

Bir Mardinli olarak Mardin’de görev yapmanın büyük mutluluk olduğunu belirten Uz. Dr. Naciye Bilgin Badur,  “Kadim şehrimiz Mardin hoşgörüsü ve tarihiyle herkesin gelip görmesi gereken hatta yaşaması gereken bir şehirdir. Mardin her zaman huzur ve güvenin şehri olmuştur. Meslektaşlarıma buradan çağrı yapmak istiyorum. Gelip Mardin’de gönül rahatlığıyla çalışabilirler. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayan insanlarımızın bizlere ihtiyacı var. Sağlık hizmeti çok önemli bir hizmettir. Sağlık hizmeti insanlığa hizmettir.” dedi.


Mardinlilerin son derece misafirperver olduğunun altını çizen Uz. Dr. Naciye Bilgin Badur, Mardin’de görev yapacak meslektaşlarının Mardin’i ve Mardinlileri çok seveceklerini sözlerine ekledi.


UZ. DR. NACİYE BİLGİN BADUR KİMDİR?


1985 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde dünyaya geldi.  İlköğrenimini Nusaybin Yıldırım İlköğretim Okulu’nda tamamlamış olup, ortaöğrenimine Mardin Anadolu Lisesi’nde devam etmiştir. 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp bölümünü kazanarak tıp eğitimine Ankara’da başlamıştır. 2010 yılında devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile atandığı mecburi hizmetini toplum sağlığı hekimi olarak Nusaybin’de yapmış olup geçici görev ile Midyat Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde de pratisyen hekim olarak çalışmıştır. 2010 yılında girmiş olduğu uzmanlık sınavı ile İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünü kazanarak tıp eğitimine İstanbul’da devam etmiştir. Uzmanlık eğitimini tamamlaması üzerine devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile atandığı mecburi hizmetini Mardin Devlet Hastanesi’nde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak halen yapmaktadır.


Uz. Dr. Naciye Bilgin Badur, çok iyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. Uz. Dr. Naciye Bilgin Badur Evli olup 1 çocuk annesidir.

Bu haber 1566 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Sağlık Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar