Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Habur Sınır Kapısına Terör Darbesi!

Habur Sınır Kapısına Terör Darbesi!
Eklenme Tarihi : 20 Aralık 2015, 13:05
Bölgede yaşanan terör olayları sonrası giriş çıkışlara kapatılan Habur Sınır Kapısında bekleyen gıda mallarının çürümeye yüz tutması, zararın daha da büyümesine neden olacak.

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili  Nasır Duyan, bölgede yaşanan terör olayları sonrası geçtiğimiz pazartesi günü giriş ve çıkışlara kapatılan Habur Sınır Kapısı’nın açılması için Gümrük ve  Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile görüştüler.


Irak’a çıkış kapısı olan Habur Sınır Kapısının ihracatçıların can güvenliği nedeniyle giriş çıkışlara kapatılması, ihracatçıların büyük sıkıntılar yaşamasına neden oldu. Bölge ihracatçılarının bu önemli sorununu bildirmek üzere, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’yi makamında ziyaret eden Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile Nasır Duyan, “Başta Mardin olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen kamyonların Habur Gümrük Kapısında günlerdir beklemekte olduğu,  ihraç malları arasındaki gıdaların çürümeye yüz tutması, zararın daha da büyümesine neden olacak. Habur sınır kapısı biran evvel açılması gerekir.  Aksi takdirde oluşacak zarardan büyük bir milli servet kaybı olacaktır” dediler.


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi  ise Habur Sınır Kapısının geçici bir süre için kapatıldığını vurgulayarak, “İnsanlarımızın can ve mal güvenlikleri her şeyden önce gelmektedir. Kapı açılacak ama ha bugün ha yarın. Bende çok iyi bilirim ki Habur Sınır Kapısı Ülkemiz için çok önemli bir gümrük kapısıdır. Ama bundan da önemli olan can ve mal güvenliğinin sağlanması gerekir” diye bildirdi.

Bu haber 956 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Ekonomi Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar