Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mardin Valisi Koçak'tan Yatırım Çağrısı

Mardin Valisi Koçak'tan Yatırım Çağrısı
Eklenme Tarihi : 24 Ekim 2015, 15:43
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin Hilton otelinde iş dünyası ve ilin esnaf oda yöneticileri ile bir araya gelerek toplantı yaptı.Öğle yemeğinde bir araya gelen Vali ve ilin iş dünyası ile oda yöneticileri başta Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı olmak üzere ilin tüm oda başkanlarıyla bir araya geldi.


Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak yaptığı konuşmada göreve başladığı günden bu yana ilin ve çifçinin elekrik sorunları başta olmak üzere şimdi de terörle mücadele yaptıklarını belirterek şöyle konuştu:“Bu gün şöyle bir etrafımıza baktığımız zaman ister iş alanında olsun ister ilin ticari gelişmesinde olsun sizlerin payı çok büyüktür. İlin valisi olarak sizlerle dertleşmek, sorunlarınızı bilmek ve beraberce bilgi alış verişlerinde bulunarak, varsa sorunlarınızı beraberce çözüm yollarını aramacak için bir araya geldik. Biliyorum sizin en büyük sorunlarınızdan birisi güvenlik ve huzurdur, ama bunu herkes bilsin ki bugün Mardin, en güvenilir ve huzur içinde yaşanılan bir ilimizdir. Sizlerde bunu biliyorsunuz, gezdiğim çarşı, pazarlarda vatandaşlar siftah yapmadan işyerlerini kapattıklarını söylüyor. Otellerin boş olduğunu görüyoruz. Bugüne kadar Mardin de hiçbir olay olmadığını sizlerde biliyorsunuz. Devletimiz terör konusunda kararlıkla üzerine gidiyor. Bugün, yarın veya ertesin gün bu terör bitecektir. Güvenli ve mutlu bir şehir yaratmak sizinde elinizdedir. Bu konuda katkılarınız olmalıdır. İstikrarlı bir şehir ve yaşanılabilinen bir kent olma yolundayız. Ancak bu söylediklerim sizlerinde katkısıyla olabilir. Hepimiz beraberce çalışmamız halinde isteklerimizin gerçekleşmemesi için ber neden yok. Mardin'de kalkınma hamlesi vardır. Bir milyon dolar gibi bir ihracatımız olmuştur. Bu rakam neden daha fazla olmasın? Ürünlerimizi neden daha iyi şartlarda satmayalım. Bu tabiî ki yollarda güvenli gidip gelmekle olabilir. Mardin her konumda kalkınmaya yüz tutan bir tarihi şehirdir. Hele turizm alanında, Mezopotamya topraklarındaki bereket dünyanın hiçbir ülkesinde mevcut değildir. Önümüzdeki günlerde ülke ve dünya çapındaki fuarların tanıtımlarında kendimizi göstermeliyiz. Şehrimizi daha iyi tanıtabilmek için aktif bir çalışma yapmamız gerekir. Her İş adamı ve esnafımız dünü bırakıp geleceğimiz günlere bakarak çalışması gerekir” diye konuştu.


Vali Ömer Faruk Koçak, tüm ülke genelindeki iş adamları ve tüccarlara da seslenerek, Mardin'e yatırım yapmaya davet etti. Koçak, ”Mardin'de ikinci bir organize sanayi bölgesinin temeli 10 gün sonra atılmış olacaktır. Bu sadece Mardin'de değil Nusaybin ve Midyat ilçelerinde de aynı organize sanayi bölgelerini kuracağız. Mardin'de yatırım yapmak isteyen herkesi bekliyoruz" dedi. 

Bu haber 1148 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Ekonomi Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar