1947 Sağlıkspor'da Aslanyavrusu Dönemi

1947 Sağlıkspor'da Aslanyavrusu Dönemi
Eklenme Tarihi : 08 Temmuz 2015, 11:31
Mardin 1947 Sağlıkspor kulübü Murat Aslanyavrusu ile sözleşme imzaladı.

Adnan AVUKA – MARDİN Mardin 1947 Sağlıkspor Kulüp Yönetimi Futbol takımı için Milli Takım Yıldız Futbol Eğitim Merkezi Mardin İl Antrenörü Murat Aslanyavrusu ile anlaşma imzaladı.


Kulüp Başkanı Eczacı Kadri Çalım,Onur Kurulu üyesi ve Futbol Şube Sorumlusu Uz.Dr. Saffet Yavuz, marka bir isim ile sözleşme imzalamanın takımın geleceğine olumlu yansımalar yapacağını söyledi.


Mardin 1947 Sağlıkspor Kulübü Futbo Şube Sorumlusu Uz.Dr. Saffet Yavuz,futbol takımında yeni bir yapılanma ile marka bir isim olan Murat Aslanyavrusu ile anlaşma yapmanın, takımı geleceğe sağlam temeller üzerinden taşımanın bir belirtisi olarak değerlendirdiklerini söyledi.


Dr.Yavuz “Mardin 1947 Sağlıkspor Futbol takımı yeni yapılanma ile kendinde söz ettirecek bir hale getirildi. Murat Aslanyavrusu çok sayıda profesyonel takım çalıştırmış,büyük takımlara futbolcu kazandırmıştır. Böylesi marka bir antrenör ile çalışmak bizim için bir şanstır. Bu şansımızı iyi değerlendirerek,  büyük takımlara ve milli futbola futbolcu göndermeyi hedefliyoruz.” Dedi


Futbol Okulu Açılacak


Mardin 1947 Sağlıkspor  Kulüp Başkanı Eczacı Kadri Çalım, kulüp bünyesinde futbol okulu açacaklarını, 8-16 yaşa gurubundaki gençlere  Marka İsim Murat Aslanyavrusu futbol okulunda eğitim verileceğini söyledi. Çalım “İmkanlarımız ölçüsünde kulübün bütün branşlarını ayakta tutmaya çalışacağız. Daralma yaşanırsa sınırlama getirerek yolumuz devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu


Mardin’de Futbol Canlanacak


Milli Takım Yıldız Futbol Eğitim Merkezi Mardin İl Antrenörü Murat Aslan Yavrusu,1975 yılında futbol hayatına başladığını söyledi. 10 yıl süre Mardinspor’da top koşturduğunu, o yıllarda Mardinspor’un bölgenin en iyi takımlarından biri olduğuna vurgu yapan Murat Aslanyavrusu “Mardin’de Amatör lisansı  ile profesyonel y-takımda oynayan ilk futbolcuyum. Mardinspor’da uzun yıllar top oynadım.O  dönemde büyük başarılar elde ettik. 2002 yılında B ve UEFA – A lisanslı antrenörlük belgesi aldım.Mardinspor genç ve Mardinspor  futbol takımını,Kızıltepesporu,İstanbul Küçükköy  takımını profesyonel  lig’e taşıdım” dedi.


Mardin’de futbolu canlandırmayı hedeflediklerini ifade eden Murat Aslanyavrusu “ Akademi  Lig’lere katılma gibi bir hedefimiz var. Mardin’de futbolu canlandırmak istiyoruz. Çevremizde çok yetenekli gençler var. Açacağımız futbol okulunda bu gençlerimizi tespit edeceğiz ve eğiteceğiz. Bölge takımlarının en büyük eksiği altyapı sorunudur.Dışarıdan sürekli futbolcu transfer dene bir kulüp ayakta duramaz. Biz büyük kulüplere, bölge takımlarına futbolcu yetiştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Bu haber 2575 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardinspor Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar