Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Erdoğan: Operasyonun Hedefi Benim

Erdoğan: Operasyonun Hedefi Benim
Eklenme Tarihi : 26 Aralık 2013, 11:52
Abdülkadir Selvi ve Mahmut Övür Başbakan'la uçakta yaptıkları sohbetten önemli detaylar paylaştılar.

Abdülkadir Selvi Pakistan dönüşünde Başbakan'la İstanbul operasyonunu konuştu. Başbakan bu operasyonlarla ilgili hedefte kendisinin ve oğlu Bilal Erdoğan'ın olduğunu söyledi.


İşte o yazı:


Pakistan dönüşünde Başbakan'la İstanbul operasyonunu konuştuk. Başbakan'la yaptığımız en uzun soru cevaplardan biriydi. Başbakan, İstanbul operasyonu konusunda net konuştu.


1- 'Operasyonun hedefi benim' dedi.


2- 'Oğlum Bilal'i hedef alıyorlar' diye konuştu.


Sonra ekledi: 'TÜRGEV'den dolaşıp bana gelmek istiyorlar' Yetinmedi. Sözlerini açma gereği duydu: ''TÜRGEV'den dolaşıp bana gelmek istiyorlar. Oğlum oranın yönetiminde, Mustafa Demir ve Ümraniye Belediye Başkanı onun yönetiminde. Büyük kızım Esra da oranın yönetiminde.''


Zaten polisteki sorguda Bilal Erdoğan üzerinde durulmuş. Öyle ki Fatih Belediyesi'ndeki imar uygulamalarını dahi Başbakan'ın çocuklarının başında bulunduğu TÜRGEV cephesinden mercek altına almışlar. Peki TÜRGEV ne yapıyor?


Öğrencilere yurt yapıyor, burs veriyor. Yani hayır işi. Devletle ilgileri yok. Ne ihaleye giriyorlar, ne bankalardan kredi kullanıyorlar. Başbakanın çocukları işlerini güçlerini bırakmış, Artvin'e, Konya'ya, Bursa'ya, İstanbul'a yurt yapmışlar. Ağırlıklı olarak da kız öğrenci yurdu yapmışlar.


Ama buradaki maksat farklı. Maksat ne? Oğlu Bilal Erdoğan üzerinden Başbakan'a ulaşmak. Peki bunun adı nedir? Yargı darbesidir. 7 Şubat'ta işaret fişeği verildi ama Türkiye 17 Aralık tarihinden bu yana örtülü bir kalkışma yaşıyor.


Dün İstanbul'da yeni bir hamle daha yaptılar. Başbakan'ın, 'Oğlum Bilal üzerinden bana gelmek istiyorlar' dediği adım atıldı. Bakanların oğlunu gece yatağından alan güç, Başbakan'ın çocuğunu da alır.


GAZETECİLER REZA ZARRAB'I SORDU


Pakistan dönüşü uçakta olan gazetecilerden Sabah yazarı Mahmut Övür de Başbakan'ın anlattıklarına köşesinde yerdi. Övür'ün yazısında Başbakan'ın Reza Zarrab hakkında söyledikleri dikkat çekti.


İşte o bölüm:


Operasyonun kilit ismi olarak sunulan Reza Zarrab hakkında ne düşünüyorsunuz?


Altın ihtacatı yapan biridir. Ülke ekonomisine katkısı olduğunu biliyorum. Bu tür hayır işlerine girdiğini de biliyorum. Moda oldu. Çantayla buraya girdi, çıktı. Çantayla sakın bir yere girip çıkmayın. (gülerek) Malum artık suç aleti oldu. Hele valizle hiç girmeyin. AB ofisine çantayla girdi, çantasız çıktı. Eee... belki kitap falan filan getirmiştir. Böyle bir yaklaşımı anlamak mümkün değil. Zafer Bey'in çocuğuna çantayla gelmiş. Elbise gönderildi diyor Zafer bey. Böyle uyduruk şeyler. İspatın varsa görüntülü olarak suçüstü yap tamam buna eyvallah.


Ensonhaber

Bu haber 1639 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Türkiye Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar