Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Vali Cengiz Başhekimlerle Bir Araya Geldi

Vali Cengiz Başhekimlerle Bir Araya Geldi
Eklenme Tarihi : 25 Ağustos 2013, 20:39
Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz İl genelinde bulunan devlet hastanelerinin başhekimleri ve yöneticileriyle, Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi toplantı salonunda bir araya geldi.

Mardin genelinde Hastanelerin fiziki yapısındaki değişiklerin son derece modern bir görüntü verdiğini ifade eden Vali Dr. Ahmet Cengiz, içerik bakımında da bölgenin en iyi hastaneleri arasında yer almalarının sağlanması için ne gerekiyorsa yapılmasını istedi. Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin girişinde yazılan “Hastanemiz zorlaştırmayan, kolaylaştıran, Hoşgörü ve sevgiye dayanan, güler yüzlü ve sabırlı modern sağlık hizmeti taahhüt eder.” tabelayı okuyunca,”bu taahhüdün takipçisi olacağım. İldeki bütün hastaneler ve sağlık kuruluşları için bu söz geçerlidir.” dedi.

 

Daha sonra, başhekimlerle toplantı salonunda yapılan toplantıya katılan Vali Dr. Ahmet Cengiz, her kurumun gelişmede ve hizmette bir önceki yıla göre başarı kaydetmesini istedi. Hastanelerde randevu sisteminin rayına oturmasını isteyen Vali Cengiz “ Hiçbir vatandaşın sıra beklemesini görmek istemiyorum. Randevu sistemi ile sıra sorununa çözüm getirilmesini istiyorum. Sağlık alanındaki gelişmeler gözle görülür hale geldi. Aksaklık ve eksiklikleri de ufak gayretlerle giderebiliriz. Hastanelerde hijyen ve temizlik konularını önemsiyorum. Sağlık kurumları diğer kurumlara oranla daha duyarlı olmaları gerekir. Hasta ve hasta yakınlarının psikolojilerini,ruh hallerini dikkate almak gerekir.Onları teskin etmek, inandırmak ve tedavilerini en iyi şekilde yapacağınız güvenini vermeniz gerekir.” dedi.

 

“Sağlık Personeline Şiddet Hoş Değil”

 

Zaman zaman sağlık personeline münferit şiddet görüntülerini hoş karşılamadığını sözlerine ekleyen Vali Cengiz “Öz verinize, verdiğiniz hizmete saygı duymamak mümkün değil. Hepimiz hastalandığımız zaman kendimizi size emanet ediyoruz. Sağlık personeline karşı şiddeti hoş görmüyoruz.” Şeklinde konuştu

 

Vatandaş olarak sağlık personeline hizmetlerinden dolayı saygı duyduğunu vurgulayan Vali Cengiz,bir doktor adayı babası olarak doktorlara karşı özel bir sevgi ve saygının da olduğunu bildirdi. Vali Cengiz “ Vatandaş olarak sağlık çalışanlarına saygı ve sevgimiz sonsuz. Bir İl’in valisi olarak da bu sevgi ve saygının yanında hizmette eksiklikte kimseye taviz vermeme kararlılığındayım. Hepimizin hizmette varlık sebebimiz vatandaşın sağlıklı ve huzurlu bir yaşam ortamı sağlamaktır. En büyük torpil adalettir. Adaletli hizmet vermektir.” Şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

Toplantıya Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Cihan Nişancı, yeni bir uygulama başlattıklarını belirterek bundan sonra her sağlık biriminde ayın başarılı personeli seçileceğini ve plaket ile taltif edileceğini söyledi.

 

Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde ayın başarılı personeli olarak seçilen Radyoloji teknikeri Kahraman Kurutkan’a Vali Cengiz plaket verdi.

 

Mardin Haber Gazetesi

Bu haber 1920 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Sağlık Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar