Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Mısır'da Darbeciler Katliama Başladı!

Mısır'da Darbeciler Katliama Başladı!
Eklenme Tarihi : 14 Ağustos 2013, 13:09
Mısır'da darbeciler Mursi taraftarlarına müdahaleye başladı. Adeviye Meydanı'nda göstericilere açılan ateşte 160’tan fazla kişi hayatını kaybetti.

Ve korkulan oldu. Seçimle işbaşına gelmiş Mursi'yi deviren darbeciler, yaklaşık bir aydır Mursi'ye destek için Adeviye Meydanı'nda bulunan göstericilere müdaha etti.

 

Rabiatul Adeviyye  Basın Merkezi, ölü sayısının 160’a yükseldiğini açıkladı. Mısır güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına müdahalesinin sürmesi nedeniyle ölü ve yaralı sayısı her geçen zamanda artıyor.

 

Rabiatul Adeviyye Basın Merkezinden yapılan açıklamada ölü sayısının 160'a yükseldiği kaydedildi. Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarındaki darbe karşıtlarına yönelik Mısır güvenlikg üçleri tarafından başlatılan müdahale sürüyor. Gerçek mermiler ve gaz bombalarının kullanıldığı müdahalenin sürmesi nedeniyle ölü ve yaralı sayısı her geçen sürede artıyor.

 

Yoğun şekilde gaz bombalarının atıldığı ve silahların kullanıldığı meydandaki yaralıların dışarıya çıkartılmasına izin verilmediği, meydan hastanelerindeki ekipman ve doktorların yetersiz kaldığı, kan kaybından dolayı çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği bildiriliyor.


İçinde keskin nişancıların yer aldığı helikopterlerin meydanların üzerinde alçak uçuş yaptığı, özellikle kameramanları hedef aldığı iddia ediliyor. Şiddetli gaz bombası ve saldırılara rağmen meydanlardan ayrılmayan kalabalıklara katılmak için hareket eden kitlelere de ordu birliklerinin müdahale ettiği kaydediliyor.

 

Rabiatul Adeviyye Meydanına yakın güvenlik birimlerine ait binaların çatılarından ateş ediliyor.

 

Aktifhaber

Bu haber 1952 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Türkiye Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar