Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Çözüm Sürecinde İkinci Aşamaya Geçilmedi

Çözüm Sürecinde İkinci Aşamaya Geçilmedi
Eklenme Tarihi : 10 Temmuz 2013, 19:37
İçişleri Bakanı Muammer Güler, çözüm süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, gerekli şartların oluşmamasından dolayı çözüm sürecinde ikinci aşamaya henüz geçilmediğini belirterek, "Bu konu sadece bizim partimizi ilgilendiren veya sadece bizim Hükümetimizi ilgilendiren bir konu değil. Uzun yıllara dayanan, çözülememiş, derinleşmiş sorunların çözülmesine yönelik bir adımdır. Bu süreçte herkesin üzerine düşen sorumluluğu da sağduyu içerisinde, sorumluluk anlayışı içerisinde yerine getirmesi gerekmektedir" dedi.

 

İçişleri Bakanı Muammer Güler, çözüm sürecinin her şeyiyle meşru olduğunu belirterek, "Elbetteki bu süreç, hiç kimsenin hukukun dışına çıkma ve bu ülkenin devlet sistemini yok sayma gibi bir lüksü barındırmamaktadır" dedi.

 

"Hiç kimsenin bu güveni istismar etmeye hakkı yoktur"

 

Son dönemdeki olayların bu şekilde analiz edilmesi gerektiğini dile getiren Güler, çözüm sürecinin her şeyi ile meşru ve doğru bir adım olduğunu söyledi. Bu adımı başka yönlere çekmeye çalışanlara karşı halkın her şeyi çok iyi bildiğini ifade eden Güler, "Son dönemde maalesef bu süreci sabote etmeye yönelik adımlar da vardır ama halkımızdan bu adımlar gerekli desteği görmemektedir" değerlendirmesinde bulundu.

 

Süreci dikkatle takip ettiklerini vurgulayan Bakan Güler, şöyle devam etti:

 

"Elbette ki bu süreç, hiç kimsenin hukukun dışına çıkma ve bu ülkenin devlet sistemini yok sayma gibi bir lüksü barındırmamaktadır. Bunu elbette dikkatle izlememiz lazım.Çözüm sürecini 'alternatif devlet yapılanması' gibi algılamaya çalışanların veya böyle bir süreci inşa etme çabalarının da bir aracı olarak görmemek lazım. Devletin meşru güvenlik güçleri vardır. Hukuk sistemi vardır. Bunun dışına çıkan hukukun bu konudaki yaptırımlarıyla karşı karşıya kalır. Bu konuda biz de dikkatimizi sürdürüyoruz. Halkımızın çözüm sürecine olan inancı ve güveni her geçen gün artmaktadır. Hiç kimsenin bu güveni istismar etmeye hakkı yoktur."

 

Haber7

Bu haber 1952 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Türkiye Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar