Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

50 Bin Hemşire Açığını Kapatacağız

50 Bin Hemşire Açığını Kapatacağız
Eklenme Tarihi : 11 Mayıs 2013, 19:04
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık sektöründe 50 bin hemşire açığı bulunduğunu söyledi.

Bakanlık olarak her yıl 20 bin hemşirenin göreve başlamasını planladıklarını belirten Müezzinoğlu, "Bu açığı 3 yılda bitirmeyi hedefliyoruz." dedi.

 

Mehmet Müezzinoğlu, Hemşire ve Ebe Günü kutlamalarına katılmak için Mardin'e geldi. Müezzinoğlu, Hemşire ve ebelere gerek bakanlık ve gerekse millet adına teşekkür ettiğini belirten Müezzinoğlu, "Sağlıkta yaşanan başarılarda doktorlarımızın ardından hemşire ve ebelerinde katkısı bulunuyor. 81 ilde ebe ve hemşire temsilcisi arkadaşımız Mardin'e geldi. Mardin'i ben seçtim. 81 ilimizden birer temsilci hemşire ve ebenin eşleri ile Mardin'deler. Ülkemiz bir çözüm sürecinde bulunuyor. Mardin'de bu süreçte önemli bir şehrimiz buna da bir nebze katkısı olması amacıyla burayı seçtik." diye konuştu.

 

Bir gazetecinin, "Ankara'da hemşireler eylem yapıyor. Özlük haklarının iyileştirilmesini istiyorlar. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusuna Müezzinoğlu, şu cevabı verdi: "Sağlık çalışanlarının son 10 yılda üslendikleri yük çok ağır. Hizmet sektörü ve sağlık sektörü 24 saat insana hizmet ediliyor. Mesleğin bitirilmesi eleştirisine katılmıyorum. Mesleğin bitirmesi değil her geçen gün saygınlığının arttığı bir dönemi yaşıyoruz. 50 bin hemşire açığımız var. Ortalama her yıl 20 bin hemşire sağlık hizmeti sunumuna katkı verecek. 50 bin açığımız 3 yılda tamamlanacak. 2023 yılına kadar bizim 200 bin hemşireyi yetiştirip hizmete sunmamız gerekiyor. 10 yılda her yıl 20 bin hemşire çalışmaya başlayacak. 2023 yılında yük ve sorumluluğu daha medeni bir seviyeye taşıyabiliriz."

 

ZAMAN

Bu haber 1819 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Sağlık Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar