Mardinliler Mardinspor'u Yalnız Bıraktı

Mardinliler Mardinspor'u Yalnız Bıraktı
Eklenme Tarihi : 25 Mart 2013, 15:11
Mardinspor bir rekora koşuyor, büyük ihtimalle de bu rekoru kıracak!

Amatöre gitmesi kesinleşen 3. Lig 3. Grup takımlarından Mardinspor'dan bahsediyoruz. 28 maçta 123 gol yediler, bu sevinci kendi taraftarına ise sadece 2 kez yaşattılar. Sıradışı öyküyü takımın stoperi Cemil Kandemir ile konuştuk...

 

2. Lig'de yaşadığı maddi imkansızlıklar nedeniyle zor günler geçiren Mardinspor ligden çekilmek zorunda kalmış; 3. Lig'in yolunu tutmuştu. 19 yaş ortalamasına sahip ve çoğu lise öğrencisi olan bir takımla yola devam eden Mardinspor, 28 hafta sonunda ilginç bir istatistiğe imza attı. Öyle ki, Güneydoğu ekibi, 28 maçta kalesinde 123 gol gördü, yalnızca 2 kez ağları havalandırdı. 27 karşılaşmada forma giyip 123 golün büyük kısmına bizzat şahitlik eden takımın 19 yaşındaki stoperi Cemil Kandemir ise takımın içinde bulunduğu durumu, sezon boyunca yaşadıkları zorlukları, rakiplerin tavırlarını, hiçbir destek almadan verdikleri onur mücadelesini, hayallerini ve çok daha fazlasını anlattı... Söz şimdi 10 çocuklu Kandemir ailesinin 123 gole tanıklık eden yaşı küçük, yüreği büyük stoperinde...

 

'Bir kuruş kazanmıyoruz'

 

“Hocamız Murat Arslanyavrusu'na sonsuz teşekkür borçluyuz. Bizi o ayakta tuttu. Ailesinden uzakta, bizim geleceğimiz için mücadele verdi. Aldığımız kötü sonuçlara rağmen pes etmedi. Takımımızda en azından bir iki oyuncuyu Türk futboluna kazandırmak için elinden geleni yapıyor. Bugüne kadar ne ben, ne de başka bir arkadaşım bir kuruş prim ya da maaş almadık. Zaman zaman ihtiyaçlarımızı bile hocamızdan karşıladık."


'Aslında iyi takımız' "10 çocuklu bir ailenin en küçük ferdiyim. Futbolu çok seviyorum. Bu işi meslek edinip aileme katkıda bulunmak istiyorum. Her maça da bu hedefle çıkıyorum. Bugün takım olarak zor günler yaşıyoruz. Ancak elbet bir gün çalışmalarımızın karşılığını alacağız. Liseyi yeni bitirdim. Futboldan arta kalan zamanlarımda üniversiteye hazırlanıyorum. Ama önceliğim futbol. Bu kadar gol yediğimiz kimseyi  aldatmasın. Aslında kötü takım değiliz.
Tek eksiğimiz tecrübe..."

 

'Hakemler bizi eziyor'

 

"Aldığımız sonuçlar ve ligde olduğumuz durum ezilmemize yol açıyor. Özellikle hakemler ortada giden maçlarda verdikleri kararlarla zor duruma düşmemize sebep oluyor. 'Bu takım nasıl olsa düştü' mantığıyla hareket ediyorlar. Ama yanlış yapıyorlar. Zaten kimseden destek almıyoruz. Bir de böyle şeylerle mücadele etmek zorunda kalmak istemiyoruz. Buna bir de rakiplerimizin alaycı tavırları eklenince averaj takımı haline geldiğimize üzülüyoruz."

 

'Mardinliler yalnız bıraktı' 

 

Mardinspor'un bu zor günlerinde biz takım olarak hiçbir zaman gocunmadık. Kaç gol yersek yiyelim, mücadele edeceğiz. Seneye amatörde de olsak gene savaşacağız. Ama bizim bu emeğimizin karşılığında kimseden bir iyi niyet göremiyoruz. Maçlarımıza taraftar gelmiyor. Deplasmanlardaki Mardinliler sağolsunlar moral veriyorlar. Demek ki; Mardin seyircisi iyi gün dostuymuş."

 

FANATİK

Bu haber 3166 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardinspor Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar