Dolar 6,0478
Euro 7,0058
BİST 90,185
Altın 1,190,9

Ağız ve Diş Hastanesi'nden 24 Saat Hizmet

Ağız ve Diş Hastanesi'nden 24 Saat Hizmet
Eklenme Tarihi : 08 Şubat 2013, 13:11
Mardin Ağız ve Diş Hastanesi'nin 24 saat kesintisiz hizmet vermeye başladığı bildirildi.

Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şemsettin Döğücü, Mardin Ağız ve Diş Hastanesi'nde düzenlenen basın toplantısında, hedeflerinin sağlıkta kaliteli hizmet olduğunu ifade ederek, merkezde 13 hekimin görev yapacağını söyledi.

 

Mardin'in Büyükşehir statüsüne alınmasıyla 24 saat hizmet veren bir hastanenin olması gerektiğini düşündüklerini belirten Döğücü, bunun üzerine de gerekli alt yapı çalışmalarını hızlandırdıklarını belirtti.

 

Döğücü, şunları söylerdi: "Öncelikle 3 olan diş hekim sayısını artırdık. 5 diş hekiminin bakanlıkça ataması yapıldı. 1 diş hekimimiz şu anda askerde. Şu anda uzmanlık gerektiren hastalar dışında bütün hizmetleri yapıyoruz. Uzmanlık yeni yeni gelişiyor. Şu an itibari ile 4 arkadaşımız il dışında uzmanlık eğitimi alıyor. Dönüşte Mardin'de hizmet vermeye başlayacaklar. 1 Şubat'tan geçerli olmak üzere merkezimiz 24 saat hizmet vermeye başladı. Bu Mardin için sevindirici bir gelişme. Bugüne kadar mesai saatlerinde verilen hizmet artık gecenin herhangi bir saatinde de verilecek."

 

Döğücü, Ağız ve Diş Hastanesi'nin sadece tedavi amaçlı olmadığını bunun yanında hastalık öncesi çeşitli programların da yapıldığını belirterek, "2012 yılında Mardin merkezdeki bütün ilköğretim okullarının 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin ağız ve diş taraması yapıldı. Birinin hasta olmasını beklemiyoruz. Hastalanmadan öncede gidip uygulamalı tedavi yapıyoruz. Bunun dışında da cezaevlerinde haftada 1 gün tutuklu ve hükümlülere diş hekimi hizmeti veriyoruz" diye konuştu.

Bu haber 4407 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Sağlık Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar