Dolar 3,8866
Euro 4,5863
BİST 107,71
Altın 1,278,2

Mardinspor Amatöre Düşmek İstemiyor

Mardinspor Amatöre Düşmek İstemiyor
Eklenme Tarihi : 14 Haziran 2012, 19:07
Kongrede kulübün kapanması için liste hazırlayarak yönetime geçen Mardin spor taraftarlar derneği üyeleri yeni yönetimin oluşması için gelen tekliflerin değerlendirildiği belirtildi.

Mardinspor Yönetim Kurulu üyeleri, Kulüp binasında basın toplantısı düzenledi.Toplantıda açıklamalarda bulunan Mardinspor kulüp basın sözcüsü Celal Yel, Taraftarlar Derneği olarak Mardinspor kulübün kapanmama adına aldıklarını belirterek, yeni yönetimin oluşması durumunda desteklerini esirgemeyeceklerini kaydetti.

Kendilerinin esnaf olduklarını, tek istediklerinin Mardinspor’un saha çıkması olduğunu aksi takdirde Amatöre düşüleceğini belirten Yel "Geçen sezon Mardinspor bile bile düşürdüler. Biz taraftarlar derneği olarak Mardinspor kulübün kapanmama adına aldık. Son 5 dakika listemizi hazırladık. Kulüpte kimse yoktu. Taraftarlar olarak, esnaf olarak biz Mardinspor’u aldık. Mardinspor Allah kısmet ederse en güzel yere getireceğiz. Yönetime talip birkaç büyük firmalar var. Onlar görüşmelerimiz var. Kim olursa olsun gelen yönetimle hiçbir menfaat beklemeden onlara hizmet etmeye varız. Bağımsız milletvekili Ahmet Türk de talip. Mardinli kendisi, olursa onunla da çalışmaktan zevk duyarız." dedi.


SONUÇ ALINMAZSA AÇLIK GREVİNE GİDİLECEK

Bu görüşmelerde bir sonuç alınmadığı takdirde ve yönetimin oluşmamsı durumunda kulübün amatöre düşmemesi için yönetim olarak açlık grevine gideceklerini ifade eden Yel " Her şeye rağmen bir sonuç alamazsak biz Mardinspor için ben ve yönetici arkadaşlarımız, cumhuriyet meydanında Atatürk anıtının yanında açlık grevine oturacağız. Şu an sözleşmeli hiçbir futbolcumuz yok.
Mardin spor dağılmış. Kulüp çalışanları bile 17 aydır maaşlarını alamıyorlar.  Eski futbolcularımızın da alacakları var. Toplam borç 2 milyon 400 bin lira civarında. Bu büyük para değildir." diye konuştu.

 

Mardinspor yönetimi, basın toplantısına destek için katılan Mardinspor’un eski kaptanlarına da teşekkür etti. Transfer yasağı olduğu için ligde sadece 13 futbolcu ile mücadele eden, daha sonra bu sayı gittikçe düşünce zor durumda kalan Mardinspor Denizli Belediye ve Sarıyer maçına da çıkamayınca küme düşmüştü.

Bu haber 2977 defa okunmuştur.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google
  • Delicious
  • FriendFeed
  • StubmleUpon
  • Digg
  • Netvibes
Mardinspor Haberleri
::: MANŞET HABERLER :::
Yukarı Geri Mardin Haberleri Burada   haberler  

Video Galeri

Tüm videolar